Hlavní navigace

Web Security pro herní konzoli Sony Playstation

16. 11. 2007

Sdílet

Trend Micro Web Security for PS3TM“ bude k dispozici jako první služba vytvořená pro herní systém za účelem blokování škodlivých webových stránek prostřednictvím filtrování URL kombinovaným s hodnocením reputace webů.

DT21

Společnost Trend Micro ohlásila novou kompletní službu pro zabezpečení přístupu na web pro herní konzolu Playstation 3 (dále označenou jako PS3TM), kterou vyrábí společnost Sony Computer Entertainment.


Trend Micro Web Security for PS3 je k dispozici od 8. listopadu 2007 a bude zdarma poskytována jako zkušební verze do konce dubna 2008. Web Security for PS3 je první globálně dostupnou službou pro zabezpečení přístupu na web pro domácí herní systém jako součást aktualizace systémového softwaru 2.00 pro konzoly PS3.

Přehled funkcí služby „Trend Micro Web Security for PS3“
Domácí herní systémy umožňující prohlížet webové stránky na internetu se dále rozšiřují a očekává se, že popularita brouzdání po webu z herní konzoly bude narůstat. Díky tomu se uživatelé stanou snáze napadnutelní škodlivými webovými stránkami prostřednictvím herního systému nebo se vystaví nebezpečí ze strany kyberzločinců, kteří se zaměřují na peněžní transakce, jako jsou nakupování, bankovnictví a obchod s cennými papíry prostřednictvím webových stránek.

Tato služba byla vytvořena jako modul speciálně pro PS3 s využitím vlastní technologie Trend Micro pro hodnocení reputace webů a filtrování URL adres. Díky využití této služby se mohou uživatelé PS3 cítit při brouzdání po internetu v bezpečí.

Blokování škodlivých a nebezpečných stránek
Přístup ke stránkám, které jsou zařazeny do specifických kategorií (erotika, prodej alkoholu a tabáku, zločin, kulty a okultní tématika, hazardní hry, hacking/proxy, nelegální drogy, sexuální výchova, násilí/nenávist/rasismus, zbraně/vojenství, atd.) může být zablokován jednoduše z nabídky funkcí prohlížeče PS3 Internet Browser, výběrem položky „Tool“, a volbou „Trend Micro Web Security for PS3“ z „Browser Security“. Pro nastavení je třeba zadat heslo.

Blokovací mechanismus: hodnocení reputace webů kombinované s filtrováním URL adres
Pokud se z PS3 přistupuje k určité stránce, prohledávají se databáze Trend Micro umístěné na webových serverech. Databáze pro filtrování URL zařadí jednotlivé weby do kategorií a databáze pro vyhodnocení jejich reputace bezprostředně vyhodnotí webové stránky, domény a IP adresy. Využitím obou funkcí najednou lze zablokovat i stránky a weby, které bylo možné dříve jen obtížně blokovat filtrováním URL.

- - David Zajíc