Hlavní navigace

Vytvořte v Excelu upozornění a odešlete ho pomocí makra - 1.díl

25. 9. 2019

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Microsoft Excel sice tuto funkci neumí, nicméně je možné ji doprogramovat pomocí makra.

Myslíte, že Excel dokáže odesílat varování? Ano, dokáže, ale pouze omezeně. Excel nedokáže automaticky poslat varování e-mailem, proto si musíte k tomuto účelu vytvořit v editoru jazyka Visual Basic makro, tuto operaci zvládne. Navíc takové připomínání funguje pouze tehdy, pokud je Excel spuštěný. Ale to asi není právě běžný způsob, který jste s největší pravděpodobností čekali, že ano?

Další možnost, která je ale poměrně složitá a v současnosti omezená pouze na listy ve formátu XLS, spočívá v tom, že si list Excelu nakonfigurujete do podoby kalendáře Outlooku a následně importujete data z jednoho programu do druhého. Nicméně tento způsob vůbec nedává uspokojivé výsledky. Takže do okamžiku, než firma Microsoft vyvine nějaké funkční řešení, bude nutno vymyslet alternativu, tj. použít makra a co se týče e-mailu, pak tam bude nutný provést drobný zásah.

Abyste si mohli všechno vyzkoušet a otestovat, připravili jsme pro vás dva ukázkové listy, které si můžete stáhnout zcela zdarma. Prvním je ukázkový list, který je úplný, a to včetně maker. Tento list použijte pro procvičení vytváření upozornění a pro psaní maker k těmto upozorněním. Tento list obsahuje makra.

Druhým listem je list bez maker, který vám nabízíme ke stažení pro případ, že by se vám nedařilo stáhnout list Excelu s makry. Tento list použijte pro procvičení vytváření upozornění a pro psaní maker k těmto upozorněním. Tento list neobsahuje makra.

Root Linux

 

Pokračování