Hlavní navigace

Vytvořte síť v rámci stávajících elektrických rozvodů

25. 5. 2007

Sdílet

Společnost Joyce, specialista na komunikační hardware, uvádí na tuzemský trh produkt Well PTI-3014. Novinka nabízí možnost realizace až 85 Mb/s ethernetového přenosu po běžných elektrických rozvodech.

Adaptér Well PTI-3014 díky technologii Powerline umožňuje využít stávající eklektické rozvody 230 V pro vytvoření LAN sítě. Počítače propojené pomocí Powerline adaptérů můžete jednoduše začlenit do již existující LAN sítě a tím se dostat ke sdíleným souborům, tiskárnám a nebo ke sdílenému internetu. Jedná se tak o alternativu nebo doplněk k běžným kabelovým a bezdrátovým sítím. WELL PTI-3014 se uplatní v domácnostech a menších kancelářích, kde není možné vést běžné kabelové spojení a nasazení Wi-Fi je rovněž komplikované (silná zástavba či velké množství zdí).


Data mohou při využití Well PTI-3014 proudit rychlostí až 85 Mb/s. Přenosové pásmo tak poskytuje dostatečné rychlosti  jak pro internet, tak pro přenos souborů mezi počítači. Bydlíte nebo pracujete v domě, kde jsou v místnostech příliš silné zdi, je jich hodně nebo jsou větší vzdálenosti s více zdmi?  Pro Powerline nejsou zdi překážkou. Dva Powerline adaptéry Vám pomohou překonat problémový úsek a dále můžete opět pokračovat bezdrátovou sítí instalací vhodného Wi-Fi Access Pointu.

Mezi nesporné výhody řešení HomePlug dle sdělení zástupců společnosti patří lepší využití prostoru díky miniaturním rozměrům a bezproblémové instalaci. Zařízení stačí připojit do elektrické zásuvky a zapojit ethernetový kabel. Žádné složité nastavování. Bezpečnost přenášených dat zajišťuje kvalitní 56bitové DES šifrování. U přenosu multimediálních souborů (VoIP, video, zvuk) oceníte integrovanou prioritizaci paketů (QoS).

Doporučená koncová cena produktu: Produkty jsou baleny po 2 kusech. Koncová cena balení je 2 900 Kč. Do konce června 2007 platí zaváděcí 15% sleva, 2 465 Kč/balení.

- - David Zajíc