Hlavní navigace

Vytváření čárových kódů v Excelu - 2.díl

22. 9. 2019

Sdílet

 Autor: © Robert Kneschke - Fotolia.com
Od zdarma dostupných fontů až k placeným doplňkům

Předcházející díl

 

Myslíte, že Excel dokáže vyvářet čárové kódy? Pokud jste na tuto otázku odpověděli kladně, pak máte pravdu. Navíc je to velmi jednoduché, jako stažení těch správných fontů. Nemusíte pro tvorbu čárových kódů ani kupovat žádný speciální software, který se dá nalézt na Internetu – pokud ovšem nepotřebujete nějaký dosti neobvyklý druh čárového kódu, jako je například ISBN nebo poštovní kód. Pro tvorbu většiny běžných čárových kódů vystačíte se zdarma dostupnými fonty a pokud ne, pak jsou zde fonty placené (nicméně jejich cena je přijatelná).

Stažení fontů pro čárové kódy

1. Klepnutím na odkaz Barcode Link si vyhledejte a následně stáhněte zdarma dostupné fonty pro čárové kódy pro Code128 a Code 39 (použijte font Free 3 of 9 Extended s názvem fre3of9x.ttf).

2. Poklepejte na odkaz s textem Download Code 128 Barcode Font. Následně stiskněte tlačítko Uložit a poté ještě klepněte na tlačítko OK.

3. Po zobrazení dialogového okna Font klepněte na tlačítko Instalovat, čímž tento font přidáte do složky, kde má umístěny fonty operační systém Windows.

Kroky 1 až 3 opakujte ještě pro odkaz s textem Download 3 of 9 Barcode Font.

Stáhněte si fonty pro čárové kódy typu Code128 a Code 39

Nyní klepněte na odkaz UPC-A Barcode a poté klepněte na odkaz pro EAN-13 Barcode.

1. Poklepejte na tlačítko s názvem Download UPC-A Font.

2. Klepněte na tlačítko Uložit a následně na tlačítko OK.

3. Po zobrazení dialogového okna Font klepněte na tlačítko Instalovat, čímž tento font přidáte do složky, kde má umístěny fonty operační systém Windows.

4. Kroky 1 až 3 opakujte ještě pro odkaz s textem Download EAN-13 Font.

Poznámka: Pokud si chcete ověřit, že byl font skutečně stažen, pak otevřete složku, kde jsou fonty uloženy (tj. složku C:\Windows\Fonts). Klepněte na sloupec Datum změny, abyste fonty se třídili od souboru, který byl modifikován nejdříve k těm starším. Výše zmiňované čtyři soubory fontů by se měly zobrazit v seznamu úplně nahoře.

Stáhněte si fonty pro čárové kódy typu UPC-A a EAN-13

 

MIF21

 

Pokračování