Hlavní navigace

Vytvářejte dovednosti pro Alexu – bez programování! - 2.díl

24. 7. 2018

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Pomocí Alexa Skills Blueprints od firmy Amazon může takřka kdokoliv vytvářet pro Alexu vlastní dovednosti.

Předcházející díl

 

Nepochybujeme, že si se zařízeními Alexa užijete spoustu legrace. Škoda jen, že když se potřebujete něco dozvědět, nejsou často její odpovědi tím, co byste chtěli slyšet. Teď se však situace mění – nyní si totiž můžete pro Alexu velmi snadno vytvořit svoje vlastní osobní dovednosti (skills), a to prostřednictvím více než dvaceti předem připravených tzv. Blueprints, které umožňují vytváření vlastních povelů a vlastního obsahu.

Vytvoření vlastní dovednosti

2. Na obrazovce Make Your Own nahraďte, popřípadě smažte všechen výchozí obsah šablony. Pod tímto obsahem by se mělo nacházet tlačítko, které vám umožní přidat v případě potřeby další možnosti, například právě tu pro vlastní telefonní seznam, a to právě v Blueprintu Quiz.

3. Dále budete požádáni o úpravu (neboli „experience“) vlastní dovednosti. Sem patří nastavení uvítací zprávy pro danou dovednost, zprávu pro rozloučení a jakékoliv další náhodné zprávy, které by měla Alexa říci, když bude dovednost poprvé vyvolána. V tuto chvíli je vhodné poznamenat, že pokud si vyberete šablonu „Custom Q&A“, pak tato pracuje poněkud jinak – není to totiž izolovaná dovednost, ale vstoupí do hry, když budete komunikovat s Alexou bez otevření konkrétní dovednosti. V tomto případě pak nebudete mít k dispozici stránku pro přizpůsobení úpravy dovednosti (již zmiňované „experience“).

Přizpůsobení vlastní dovednosti pro Alexu vytvořené pomocí Alexa Skill Blueprint.

4. Stiskněte tlačítko Name a nato zadejte název dovednosti (připomínáme, že pouze tehdy, pokud nepoužíváte šablonu „Custom Q&A“). Následně klepněte na tlačítko Create Skill.

5. To by mohlo být vše. Nyní budete čekat a mezitím uvidíte obrazovku, která vás bude postupně informovat o tom, co se právě děje.

Informace o průběhu vytváření vaší vlastní dovednosti pro Alexu.

6. Za několik málo minut budete mít novou dovednost k dispozici.

Tip do článku  - cybersecurity

Jakmile se vám zobrazí zpráva o tom, že je dovednost připravena, můžete svou vlastní dovednost pro Alexu okamžitě začít používat.

Všechny dovednosti, které jste kdy vytvořili, si pak můžete zobrazit na internetové stránce https://blueprints.amazon.com/skills. Chcete-li pak použít vlastní dovednost, pak ji vyvolejte pod jejím jménem, stejně jako jakoukoliv jinou dovednost – například pomocí věty „Alexa, open my home guide“. Pokud jste použili šablonu „Custom Q&A“, pak jednoduše použijte svoji vlastní vytvořenou otázku, tentokrát ale bez názvu dovednosti.