Hlavní navigace

Vytvářejte dovednosti pro Alexu – bez programování! - 1.díl

23. 7. 2018

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Pomocí Alexa Skills Blueprints od firmy Amazon může takřka kdokoliv vytvářet pro Alexu vlastní dovednosti.

Nepochybujeme, že si se zařízeními Alexa užijete spoustu legrace. Škoda jen, že když se potřebujete něco dozvědět, nejsou často její odpovědi tím, co byste chtěli slyšet. Teď se však situace mění – nyní si totiž můžete pro Alexu velmi snadno vytvořit svoje vlastní osobní dovednosti (skills), a to prostřednictvím více než dvaceti předem připravených tzv. Blueprints, které umožňují vytváření vlastních povelů a vlastního obsahu.

Úvod

Vlastní dovednosti pro Alexu bylo možné vytvářet vždy, jen bylo třeba umět programovat, popřípadě jste se museli naučit pracovat s nějakým speciálním nástrojem třetí strany. Teď, když jsou k dispozici Blueprints, jsou zmiňované překážky pryč a vlastní dovednosti si nyní může vytvářet každý, a to pro všechna zařízení registrovaná k příslušnému účtu uživatele.

Pojďme se podívat na to, jak to celé funguje.

1. Přesuňte se na web blueprints.amazon.com a projděte si zde dostupné šablony. Tyto šablony jsou rozděleny do několika různých skupin, konkrétně Fun & Games (Hry a zábava), Learning & Knowledge (učení a vědomosti), At Home (doma) a Storyteller (vypravěč).

Výběr z možností dostupných v Alexa Skill Blueprints

Zde si vyberte skupinu, která nejlépe odpovídá tomu, co budete chtít dělat. Pokud zde nemůžete najít žádnou přesnou shodu mezi tím, co potřebujete a mezi tím, co je na webu ve skupinách uvedeno, pak si vyberte takovou skupinu, která by mohla s vašimi požadavky alespoň trochu souviset. Klepnutím na ikonu Blueprint ji vyberte a vzápětí se vám zobrazí stránka s vysvětlením, jak vámi vybraný Blueprint funguje.

Následně ve vybraném Blueprintu klepněte na tlačítko Make Your Own, abyste mohli zjistit, jak přesně vypadá jeho obsah. Díky tomu získáte přesnější představu o tom, zda bude vybraná šablona moci vykonávat to, co si představujete.

Jeden příklad za všechny: vždycky jsme toužili po jednoduchém vlastním telefonním seznamu, a tak nás napadlo, že bychom mohli Alexu žádat o sdělení telefonních čísel. Mysleli jsme, že bychom mohli použít Houseguest, protože právě v této dovednosti je obsažena možnost poskytování kontaktních informací. Záhy jsme však zjistili, že tato dovednost dokáže pouze načíst seznam všech kontaktů, a tak jsme nakonec zjistili, že pro naše účely bude podle všeho vhodnější obecnější dovednost Q&A.

Zobrazení informační obrazovky pro Alexa Skill Blueprint pro Houseguest

MIF21

 

Pokračování