Hlavní navigace

Výstava fotografií II. ročníku FotoAkademie

15. 8. 2007

Sdílet

V Centru Foto Škoda v Praze proběhne ve dnech 10. – 17. září 2007 slavnostní zahájení putovní výstavy fotografií vítězů II. ročníku fotografické soutěže pro žáky základních a středních škol FotoAkademie.


Výstava bude dále pokračovat v říjnu 2007 v prostorách Senátu Parlamentu České republiky a během podzimních měsíců v galeriích
a školách po celé České republice. Aktuální informace budou uvedeny na webové stránce FotoAkademie: fotoakademie.cz.Fotografická soutěž chce být souborem vzdělávacích akcí pro žáky a studenty základních a středních škol České republiky s cílem prohloubit znalosti fotografické techniky a fotografické schopnosti prostřednictvím celorepublikové soutěže, workshopů, výstav a letní školy digitální fotografie.

Pro II. ročník soutěže FotoAkademie bylo pro střední školy zvoleno hlavní téma „OTA PAVEL – sportovní redaktor“, pro základní školy „Fotografie - malování světlem“. II. ročníku se zúčastnili studenti ze 177 středních a základních škol České republiky, kteří zaslali do soutěže probíhající prostřednictvím Internetu celkem 2 266 fotografií. Jejich fotografie byly hodnoceny v pěti kategoriích. V každé kategorii byl vybrán vítěz.

Náš časopis PC World je mediálním partnerem této akce.

- - Jaroslav Kasal

skoleni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).