Hlavní navigace

Výsledky vánoční soutěže o NAS Server Synology DS214se

16. 12. 2013

Sdílet

 Autor: Synology
PC World ve spolupráci se společností Synology připravil soutěž o NAS server DS214se. Soutěž skončila včera. Kdo je šťastným výhercem?

Technickým základem diskového pole je jednojádrový procesor Marvell s frekvencí 800 MHz, k dispozici je také operační paměť o velikosti 256 MB DDR3 RAM. Jak již bylo řečeno, není diskové pole vybaveno ve standardním provedení žádnými disky – ty si musí každý uživatel dokoupit zvlášť (ostatně za tu cenu se není ani čemu divit). Disky se přirozeně připojují pomocí rozhraní Serial ATA (SATA), které mohou být naformátovány do systémů EXT4, EXT4, FAT a NTFS, případně HFS+, ve kterém ale model RS214se zvládá jen číst, ne zapisovat.

Zařízení zvládá ukládat data v režimu RAID 0/RAID 1 (blížší informace k jednotlivým typům řazení zde), takže je určeno jak pro uživatele, kteří preferují rychlost zápisu dat, tak pro ty, kteří chtějí mít data raději bezpečně duplikovaná. V RAID 1 pak teoretická rychlost čtení/zápisu činí 102/58 MB/s.

webcast_aruba

(celou recenzi naleznete zde)

Zařízení pro domácí sdílení dat Synology DiskStation DS214se vyhrává Jiří Mašek z Prahy. Výherci gratulujeme a přejeme veselé Vánoce!

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.