Hlavní navigace

Výroba DVD Video na PC a bez čekání!

29. 11. 2007

Sdílet

Samsung Electronics Ltd., představuje optickou mechaniku s názvem TruDirect SE-S204S. Mechanika umožňuje vytvářet a vypalovat digitální obsah pomocí PC bez nutnosti mít záznam uložený na pevném disku.

Samsung Electronics Ltd., představuje optickou mechaniku s názvem TruDirect SE-S204S. Tato mechanika umožňuje vytvářet a vypalovat digitální obsah pomocí osobního počítače, ale bez nutnosti mít záznam uložený v předem připraveném DVD Video formátu na pevném disku. Co to v praxi znamená? Vypalovačka SE-S204S nabízí záznam v reálném čase z takřka libovolného digitálního zařízení.


Podobně jako při nahrávání pomocí videorekordéru, mohou majitelé nyní připojit své digitální zařízení, například videokameru, digitální fotoaparát či webovou kameru k počítači či notebooku, k němuž je připojena vypalovačka Samsung TruDirect SE-S204S a vypalovat rovnou na DVD.

Ve srovnání s použitím harddisku by měla mechanika umět dramaticky zkrátit čas potřebný k vytvoření filmového DVD, protože není nutné provádět pre-mastering ani multiplexování (spojení videa a zvuku do jednoho souboru), stejně jako odpadá potřeba vyrovnávací paměti. Tím Samsung umožňuje rychlé nahrávání osobních videozáznamů, fotografií i dat v reálném čase na DVD disky. Vytvořit DVD z hodinového videopřenosu by mělo zabrat jednu hodinu a pět minut. Vytvořit DVD ze souboru, obsahujícího jednu hodinu záznamu z videokamery, pouze 30 minut.

Už nyní je však jasné, že DVD vytvořené mechanikou nebude nabízet vše, co si jinak můžete (sice pomaleji), ale zato svobodně připravit ve střihací aplikaci pro zpracování videa (např. Pinnacle Studio, Adobe Premiere Elements a podobně).

Kromě vytváření DVD, se může TruDirect SE-S204S pochlubit slušným výkonem zápisu. Zvládne zapisovat DVD+R a DVD-R disky až 20x rychlostí, zápis na DVD+R Dual Layer se provádí 16x. Na DVD-R Dual Layer a DVD-RAM lze ukládat data 12x.

- - Jaroslav Kasal

UI21