Hlavní navigace

Vypořádejte se s neuklizenou plochou pomocí těchto tipů - 1.díl

25. 1. 2017

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Tento článek obsahuje tipy pro všechny, kteří se nemohou vzdát ukládání souborů na pracovní plochu.

Udržení pořádku na pracovní ploše není právě snadný úkol. Vždyť ukládání na pracovní plochu je tak snadné! Pracovní plocha je velmi oblíbeným místem pro rychlé uložení souborů stažených z Internetu, popřípadě souborů, které chceme mít hned po ruce. To platí samozřejmě zvláště pro uklizenou pracovní plochu. Časem se však pracovní plocha postupně zaplní nejrůznějšími soubory a stane se nepřehlednou, tedy pravým opakem toho, po čem jsme na začátku toužili.

Pojďte se podívat na tři tipy, které vám pomohou vypořádat se s nepořádkem na pracovní ploše.

Ukrytí ikon

Tato rada připomíná již léty prověřenou strategii úklidu – jednoduše všechny věci na pracovní ploše shrnete do šuplíku. Nepořádek tak sice zmizí z pracovní plochy, ale vlastně se pouze přesune do šuplíku, kde je ukryt.

Standardní místní nabídka pracovní plochy

Přesuňte se na pracovní plochu a tam klepněte pravým tlačítkem myši na pracovní ploše na prázdné místo. Z místní nabídky, která se vzápětí zobrazí, vyberte položku Zobrazit > Zobrazit ikony na ploše. Povšimněte si, že tato volba má před svým názvem zobrazeno zatržítko, které při dalším výběru stejné položky opět zmizí. V tuto chvíli vše z pracovní plochy zmizí, a to včetně ikony Koš – nicméně ikony ve skutečnosti nezmizely, ale pouze se skryly. Jakmile za chvíli vyzkoušíte stejnou volbu znovu, dojde k umístění zatržítka a k opětnému zobrazení všech ikon na pracovní ploše.

Tuto možnost s výhodou využijete, pokud si budete chtít vytvořit snímek obrazovky nebo se jen na několik minut zbavit všech nadbytečných položek na pracovní ploše.

MIF21

 

Pokračování