Hlavní navigace

Vypněte zobrazování oznámení v Google Chrome

21. 3. 2017

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Zastavte neustálý proud zobrazování různých upozornění v internetovém prohlížeči Google Chrome jejich vypnutím.

Úvod

V dnešním světě plném nejrůznějších webových aplikací jsou internetové stránky užitečnější možná ještě více než kdykoliv předtím. Bohužel jsou také stále více matoucí, zejména když takřka každá internetové stránka pod sluncem chce znát vaši polohu nebo chce povolení k zasílání nejrůznějších oznámení.

Zobrazování oznámení od internetových stránek se mohou z pohledu teoretických úvah zdát jako naprosto skvělá věc, bohužel se často jedná o naprosto zbytečnou (redundantní) záležitost. Jen uvažte: proč dostávat upozornění o nové zprávě od počítače, když tu samou informaci vám poskytne váš telefon? Pokud používáte Cortanu, pak ta vám může takovou zprávu doručit také, a pak máte takové upozornění k dispozici hned třikrát, což je snad ještě horší.

Věříme, že takové zbytečné zasílání redundantních upozornění nikdo příliš neocení, proto bude nejlepší, pokud se jejich zobrazování prostě a jednoduše vypne.

Vypnutí zobrazování upozornění v Google Chrome

Vlastní postup je velmi jednoduchý. Klepněte na ikonku pro zobrazení nabídky (jedná se o ikonku s třemi tečkami pod sebou). Tato ikonka se nachází v pravém horním rohu okna prohlížeče Google Chrome. Následně na tuto ikonku klepněte a z nabídky vyberte položku Nastavení.

Poté se na stránce s nastavením internetového prohlížeče přesuňte směrem dolů a na konci stránky klepněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení. Jakmile se stránka obohatí o další nastavení, přesuňte se do sekce Ochrana soukromí, kde stiskněte tlačítko Nastavení obsahu. Nyní se objeví vyskakovací okno, v němž se přesuňte do sekce Oznámení. A právě tato sekce nás v tuto chvíli zajímá nejvíce.

Najdete v ní tři přepínače:

  • Povolit všem webům zobrazovat oznámení
  • Zeptat se, když chce web zobrazit oznámení (doporučeno)
  • Nepovolovat žádnému webu zobrazovat oznámení

Nastavení zobrazování oznámení v Google Chrome

Standardně je v Google Chrome nastaveno, aby se internetový prohlížeč zeptal, pokud chce internetová stránka zobrazit upozornění. Pokud chcete oznámení úplně zakázat, pak vyberte poslední (třetí) možnost. Poté klepněte na tlačítko Hotovo a následně záložku s nastavením zavřete.

MIF21

Od této chvíle vás žádná internetová stránka s žádostí o zobrazení oznámení už nebude obtěžovat. Jste tak úplně připraveni na život bez zobrazování oznámení z internetových stránek – alespoň v Google Chrome.