Hlavní navigace

Vylepšený „třímegapixelový“ mazlík

1. 11. 2007

Sdílet

Zhruba před rokem a půl představila firma Sony Ericsson všestranný telefon K800i, který byl zároveň prvním modelem ...


Zhruba před rokem a půl představila firma Sony Ericsson všestranný telefon K800i, který byl zároveň prvním modelem z řady Cyber-shot s 3Mpx fotoaparátem. Tehdejší vlajková loď společnosti se ovšem nevyvarovala některých neduhů. Kritika se snesla zejména na konstrukční řešení, jehož nedostatky výrobce promptně vyřešil a přišel na trh s vylepšeným modelem K810i.
Nová verze se může pochlubit dvěmi zásadními designovými změnami. Zadní obrovský kryt fotoaparátu vzal konečně za své – výrobce jej nahradil malou krytkou, skvěle integrovanou do těla fotoaparátu. Výrazné proměny se dočkal rovněž blok numerických kláves, který je tentokrát tvořen kulatými kovovými tlačítky, lehce vystupujícími z leštěné plastové desky. S klávesnicí se pracuje velmi dobře a jistě si na ni každý rychle zvykne. Stříbrná tlačítka navíc dodávají telefonu elegantní ráz, jenž se však bohužel rozplyne hned při první manipulaci, kdy zjistíte, že lesklý povrch je neuvěřitelně náchylný k ohmatání. Blok funkčních kláves se o něco zmenšil, proto může pro větší palce představovat problém nahmatání správného tlačítka. Celkově přístroj s rozměry 106 × 48 × 17 mm spadá do objemnější kategorie a díky hmotnosti 114 g se poněkud pronese.
Další zásadnější změny nový model nepřináší. Jeho koupí tak získáte nadstandardně vybavený telefon, který se chlubí 3,2Mpx fotoaparátem Cyber-shot. Nad aktivní krytkou září kvalitní xenonový blesk, který však bohužel nelze využít jako světlo. Vaše oko potěší veliký TFT displej s vysoce kvalitním podáním barev a nad ním kamerka pro přenos videohovorů. Slot pro paměťovou kartu Memory Stick Micro je umístěn na boku telefonu, tudíž nemusíte při výměně vyndat baterku. V telefonu nechybí ani solidní hudební přehrávač s novou funkcí TrackID a FM rádio s RDS. V datové oblasti je přístroj vybaven podporou 3G (EDGE ovšem chybí), internetovým prohlížečem NetFront, čtečkou RSS signálů, snadným blogováním i komplexním e-mailovým klientem.
Verdikt
Nový model K810i sice nabízí elegantní změnu designu, avšak funkčně se od svého předchůdce neliší. Cenou však ano.

Sony Ericsson K810i

GSM (900/1 800/1 900 MHz), GPRS, UMTS, videohovory, 3,2Mpx fotoaparát, aktivní TFT displej s rozlišením 240 × 320 bodů, vnitřní paměť 64 MB, slot na paměťovou kartu Memory Stick Micro, pohotovostní doba až 400 hod., doba hovoru až 600 min.
• design, kvalitní klávesnice, fotoaparát
• málo inovací,
velká hmotnost,
absence EDGE
Cena vč. DPH: 9 100?Kč
Zapůjčil: Sony Ericsson,
www.sonyericsson.cz

Autor článku