Hlavní navigace

Vylepšená elektronická kniha od Sony

1. 11. 2007

Sdílet

Čtečky elektronických knih, či prostě elektronické knihy, z řady Reader Digital Book od Sony již mají po celém sv


Čtečky elektronických knih, či prostě elektronické knihy, z řady Reader Digital Book od Sony již mají po celém světě své přiznávce. A další si firma možná získá nejnovějším modelem PRS-505této řady.
Čtečka s plochou velikosti většího A6 by se měla začít prodávat v USA a odtud se rychle rozšířit dále. Za 300 amerických dolarů dostanou zákazníci přístroj schopný pojmout až 160 knih, což je hodí, zvláště pokud někam na dlouho cestujete či musíte v práci či ve škole snášet něčí uspávající přednášky.
Do ceny Sony zahrnuje i kredit na pořízení 100 klasických knih včetně například Shakespeara, nabízených ve vlastním on-
-line obchodě Connect. Celkem tam lze zakoupit 20 000 e-knih včetně novinek jako Harry Potter. Naneštěstí knihy v češtině se tam neprodávají, nicméně vzhledem k české šikovnosti bude jistě do digitální čtečky co nahrát.
PRS-505 má proti svému předchůdci bezmála dvakrát větší úložnou kapacitu baterií, které vydrží kolem 7 500 zobrazení stránek (připomeňme, že elektronické knihy nepotřebují energii na udržení obrazu, jen na jeho změnu), a nové ovládání bližší klasickému otáčení stránek. Samozřejmostí je USB port pro připojení k počítači, paměť lze zvětšit přídavnou Memory Stick Duo či SD paměťovou kartou.

www.sony.com

Autor článku