Hlavní navigace

Vyhledávač Yahoo v mobilu

18. 1. 2007

Sdílet

Společnost Yahoo uvolnila testovací upgrade své sady softwaru pro mobilní zařízení, které zahrnuje rovněž novou vyhledávací aplikaci.

skoleni

Společnost Yahoo uvolnila testovací upgrade své sady softwaru pro mobilní zařízení, které zahrnuje rovněž novou vyhledávací aplikaci.


Betaverzi sady Yahoo Go for Mobile 2.0 lze stáhnout na více než 70 různých druhů mobilních zařízení z internetové adresy ZDE . Mezi výrobce, jejichž přístroje aplikace od Yahoo podporují, patří například Motorola, Samsung Electronics či Nokia. Yahoo Go for Mobile plně funguje ve většině mobilních sítí.

Klíčovou komponentou Yahoo Go for Mobile 2.0 je oneSearch, vyhledávací motor speciálně navržený pro fungování na mobilních zařízeních. OneSearch tak namísto zobrazení seznamu relevantních webových stránek ukáže přímo fakta stažená ke konkrétnímu hledanému pojmu. Například zadáte-li do vyhledávače název akciové firmy, na displeji se vám ukáže kupříkladu hodnota jejích akcií, informace o jejím zakladateli, relavantní fotografie, zmínky z novin a podobně.

Yahoo oneSearch nabízí mimo jiné i lokalizované vyhledávání pro vaší oblast (větší obrázek).

Krom toho Yahoo v rámci Go for Mobile 2.0 nabízí lokální vyhledávání a mapy, stále aktualizované novinky, či mobilní verzi softwaru pro správu fotografií Flickr a e-mailového klienta. Yahoo také oznámilo uzavření dohody se společností Opera Software, která mu zaručuje exkluzivitu v poskytování vyhledávacího enginu oneSearch pro mobilní webové prohlížeče Opera Mini a Opera Mobile. Opera plánuje integraci oneSearch ještě na toto čtvrtletí. Již v prosinci Yahoo přitom integrovalo svou vyhledávací službu Yahoo! Search i do vyhledávače pro podniky IBM OmniFind.

Foto: IDG

- - Bohumil Herwig, IDG on-line

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).