Hlavní navigace

Vybíráme bezpečnostní balík. Který je nejlepší?

9. 3. 2011

Sdílet

Který z balíků dokáže nejlépe ochránit vaše data bez kladení zbytečné zátěže na běh počítače?

Už dávno nestačí antivirový program, kterým lze skenovat a sledovat soubory umístěné přímo ve vašem počítači. Symbolicky řečeno, potřebujete někoho, kdo se vám při práci s PC bude dívat přes rameno a řekne vám, na který odkaz není příliš moudré klikat; které vyskakovací okno žadonící o update určitého software je legitimní; a jestli náhodou soubor stahovaný z vaší oblíbené sociální sítě není nástroj vytvořený organizovanými zloději osobních dat a hesel. Potřebujete zkrátka komplexní soubor programů pro internetovou bezpečnost, který bude  schopný identifikovat, blokovat a ničit široké spektrum malware.

Pro účely tohoto článku jsme otestovali celou řadu bezpečnostních balíků. Zkoumali jsme, jak dokáže daný produkt vyhledat a zničit předem známý malware, jak rychle a efektivně zvládne počítač „desinfikovat“ a jak blokuje zcela nové typy malware v reálném čase.

V mnoha ohledech vykazovaly testované balíky velmi podobné výsledky, ovšem rozdíly jsme nacházeli třeba v efektivnosti ochrany a v extra funkcích, které nabízely. Nakonec jsme jako úplného vítěze vybrali nejvyváženější ze všech bezpečnostních souborů - Norton Internet Security 2011 od Symantecu.

Tip MIF pravo

 

Celý článek naleznete na sesterském webu PC World!

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.