Hlavní navigace

Volný uvádí zábavnější televizi

31. 7. 2007

Sdílet

Nabídka Volný TV zahrnuje desítky televizních stanic v češtině a jiných jazycích, a také mnoho nových televizních služeb. Základní služba včetně set top boxu stojí zajímavých 297 Kč včetně DPH.

Společnost Volný zahajuje komerční provoz své nové služby Volný TV. Jedná se o technologii IPTV (Internet Protocol Television), která umožňuje přenos televizního signálu prostřednictvím telefonních linek. Díky tomu mohou zákazníci využívat v rámci služby tripple play současně telefonní služby, vysokorychlostní přístup k internetu a TV služby. Služba Volný TV nabídne zákazníkům téměř 40 televizních stanic v češtině i v jiných jazycích, možnost objednat si k základnímu programovému balíčku pouze vybrané TV stanice (tzv. „A la carte“ nabídka) nebo pro předplatitele HBO bonus v podobě unikátní služby HBO Digital, která za měsíční paušál nabízí premiérový obsah stanice HBO. Volný TV nabízí službu „Moje TV“, která umožňuje sestavit si vlastní TV stanici z programů, jež si zákazník vybere z nabízených TV stanic. Součástí služby je i funkce televizního programového průvodce (EPG), který poskytuje podrobné informace a obrázky k vybranému pořadu, hodnocení filmů apod., a to až na 14 dní dopředu.

Do své nabídky Volný zahrnul i službu Video On Demand. Jedná se o on-line videopůjčovnu s filmy zahraniční i domácí produkce. Součástí služby Volný TV jsou i další služby – např. Volný Album, které umožňuje on-line prohlížení a sdílení fotografií publikovaných přes Internet, hry, on-line objednávka služeb či poslech vybraných českých radií.
Do ceny služby (základní služba Volný TV stojí 297 Kč) je zahrnutý i měsíční pronájem set top boxu, který umožní u vybraných stanic spuštění běžícího programu od začátku, nebo zapausování živého vysílání. Dalším koncovým zařízením, které zákazník získá v ceně služby, je ADSL router ASUS AM200G, který už Volný standardně nabízí i ke svým službám Volný Internet. Tento modem podporuje nejnovější technologii ADSL2+, obsahuje čtyři ethernetové porty, USB rozhranní, integrovanou telefonní bránu se dvěma telefonními porty a funguje rovněž jako Wi-Fi zařízení pro vytvoření domácího bezdrátového internetu.
Cena základní TV služby včetně pronájmu modemu a set top boxu, který umožňuje u vybraných programů zastavení živého vysílání, či puštění aktuálního programu od začátku, je jak už jsme se zmínili 297 Kč měsíčně. Služba Volný TV je k dispozici ve vlastní síti Volný ve vybraných lokalitách v Praze (Vršovice, Strašnice, Spořilov, Zahradní město a v části Vinohrad) a Brně. Společnost službu nabízí v balíčku s neomezeným vysokorychlostním internetem 2 Mb/s a s výhodným voláním, a to za cenu od 996 Kč měsíčně včetně DPH a včetně pronájmu telefonní linky.
Zákazník, který chce službu Volný TV, si musí objednat nebo mít zřízenu službu Volný Internet na síti Volný (na bázi LLU).

- - David Zajíc

UI21