Hlavní navigace

Vodní blok pro GeForce GTX 280

25. 5. 2008

Sdílet

Nová řada grafických karet od nVidie postavených na čipu GT200 bude oficiálně vydaná až za čtyři týdny, přesto společnost Aqua Computer představila svůj nový vodní blok, který je vhodný pro novou GeForce GTX 280.

Je (bohužel) téměř jisté, že nový čip GT200 bude vyroben 65nm procesem, což z něj při počtu 1,3 miliardy tranzistorů (téměř 2x více než G80 alias GeForce 8800GTX) dělá jeden z největších čipů, které kdy nVidia dělala a pochopitelně také jeden z nejhůře chladitelných. Kvůli tomu se pro fajnšmekry přímo nabízí použití vodního chlazení.

Jeden takový blok představila společnost Aqua Computer. Jedná se o fullcover vyrobený z mědi, který chladí jak samotné jádro, tak i grafické paměti a v poslední době hodně topící napěťové regulátory. Pro připojení do okruhu slouží fitinky s klasickým závitem G1/4 a podle renderů, které výrobce uvolnil, to vypadá, že blok není vhodný pro použití v SLI konfiguracích.

Na trh by se novinka od Aqua Computer s názvem G200 měla dostat za cca tři týdny, tedy těsně před vydáním samotných GeForce GTX 280/260.

- - Tomáš Šulc

Cloud23

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).