Hlavní navigace

Vodafone v Česku nabídne vlastní smartphone s Google Android

30. 4. 2010

Sdílet

Vodafone 845 zasáhne český trh pravděpodobně na začátku léta, zatímco v Británii se začne prodávat Google Nexus One.

Vodafone 845: První smartphone britského operátora se systémem Android na českém trhu

Mobilní operátor Vodafone chystá přes léto zaplavit evropské trhy novými levnými telefony, a to i v České republice. Největší novinkou na tuzemském trhu by měl být Vodafone 845 - rekordně levný smartphone s operačním systémem Google Android. V celoevropském měřítku má podobnou úlohu sehrát Google Nexus One, který začne nadnárodní operátor prodávat v Británii.

"V následujících měsících začneme prodávat nové telefony pod vlastní značkou, které výrazně sníží ceny, na které jsou čeští zákazníci v jednotlivých kategoriích na trhu zvyklí. Bude mezi nimi první smartphone pod naší značkou, Vodafone 845 s podporou 3G a operačním systém Android. Připravujeme i dotykový telefon s mobilním Internetem a cenou do 2000 korun," nastínil budoucí strategii tiskový mluvčí českého Vodafonu Mirek Čepický.

Vodafone 845 je vybaven krom operačního systému Google Android 2.1. dotykovým displejem o rozlišení 240 x 320 a úhlopříčce 2,8 palců. Vůbec první smartphone operátora s Androidem disponuje třímegapixelovým fotoaparátem a samozřejmě také Wi-Fi kartou, Bluetooth modulem a podporou GPS. K internetu se bude moci připojit navíc i prostřednictvím moderních 3G sítích, které Vodafone postupně rozjíždí v českých městech.

O velikosti vnitřní paměti nového smartphonu s Androidem však zatím nebyly poskytnuty oficiální informace. Mělo by jít ale pravděpodobně o 512 MB, které má být možné rozšířit pomocí microSD karet až o dodatečných 16 GB.

Prozatím také nebyla zveřejněna ani cena a datum uvolnění mobilu Vodafone 845 na český trh. Mělo by ho být ale možné pořídit za méně než pět tisíc korun, což by z něj udělalo naprosto nejlevnější smartphone s Google Android na tuzemském trhu. Pokud jde o datum jeho uvedení na pulty českých obchodů, spekuluje se o přelomu letošního jara a léta.

skoleni

Vodafone chystá i řadu dalších smartphonů vlastní značky za nízké ceny. Jedním z nich je například Vodafone 546 určený taktéž pro práci s mobilním internetem. Jde o typického messangera, který je vybaven klávesnicí QWERTY a prohlížečem Opera Mini. Nebude však zřejmě podporovat připojení do 3G sítí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).