Hlavní navigace

Víte, že ve Windows 8.1 je ukryta tajná nabídka Start? - 2.díl

14. 7. 2015

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Tato nabídka Start sice není tou, kterou znáte ze starších verzí Windows, ale je jí velmi podobná. V tomto článku vám prozradíme, jak ji zobrazíte.

Předcházející díl

 

Ano, skutečně je to tak. Do Hlavního panelu ve Windows 8.1 si můžete skutečně přidat nabídku Start, resp. nabídku, která se jí velmi podobá, a to aniž byste museli instalovat nějaký program třetí strany. Tato nabídka Start je totiž standardní součástí operačního systému Windows.

Úprava nabídky Start

V pravé části Hlavního panelu se hned nalevo od oznamovací oblasti zobrazí nový panel nástrojů s názvem Programy. Nabídku Start pak zobrazíte klepnutím na úzký proužek se dvojitou šipkou.

Přímo v nabídce uvidíte několik programů, přičemž zbytek programů pro rozhraní klasické pracovní plochy se bude vyskytovat v různých podsložkách. Tyto podsložky jsou podsložkami uvnitř složky Programy (a programy jsou zde zástupci jednotlivých programů). Pokud chcete vytvořit další podsložku, pak klepněte pravým tlačítkem na panel nástrojů Programy a z místní nabídky vyberte položku Otevřít složku. Poté vytvořte novou složku.

Nabídka Start ve Windows 8.1

Potřebujete-li provádět v nabídce Start nějaké další úpravy, nemusíte vytvářet složku. Uspořádání položek se dá měnit i přetahováním jednotlivých položek nahoru a dolů, popřípadě je možné jednotlivé položky přetahovat z jednotlivých podsložek do jiných.

cyber23

Obvykle budete chtít mít své oblíbené programy v hlavní části nabídky Start a nikoliv v podsložkách. V hlavní nabídce se standardně nachází tři aplikace pro Modern UI, a to i přesto, že je odtud nemůžete spustit. Nabízí se jednoduché řešení – tyto tři zástupce jednoduše odstraníme. Nicméně to nedoporučujeme, protože by to mohlo způsobit potíže s celým operačním systémem Windows. Namísto toho vytvořte třeba podsložku s názvem Ignorovat a zmiňované tři zástupce do této složky přetáhněte.

Přetažení položek v nabídce Start ve Windows 8.1

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).