Hlavní navigace

Víte, že ve Windows 8.1 je ukryta tajná nabídka Start? - 1.díl

13. 7. 2015

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Tato nabídka Start sice není tou, kterou znáte ze starších verzí Windows, ale je jí velmi podobná. V tomto článku vám prozradíme, jak ji zobrazíte.

Ano, skutečně je to tak. Do Hlavního panelu ve Windows 8.1 si můžete skutečně přidat nabídku Start, resp. nabídku, která se jí velmi podobá, a to aniž byste museli instalovat nějaký program třetí strany. Tato nabídka Start je totiž standardní součástí operačního systému Windows.

Úvod

Hned na začátku vás ale musíme upozornit, na tři stinné stránky námi představovaného řešení. V první řadě je tato nabídka Start příliš malá na to, abyste ji ovládali dotykem – v každém případě budete potřebovat myš. Za druhé nelze z této nabídky Start spouštět aplikace vyvinuté pro nové prostředí Modern UI. A konečně za třetí  tuto nabídku Start nezobrazíte ve Windows 8.0. (Ve Windows 7 kupodivu funguje, ale zde je úplně zbytečná).

Chcete-li zobrazit nabídku Start, musíte v první řadě zrušit ukrývání skrytých souborů. Proto nejprve spusťte program Průzkumník souborů, v něm klepněte na položku Zobrazení a zrušte zaškrtnutí u nabídky Skryté položky, která se nachází  v sekci Zobrazit či skrýt.

Nyní klepněte pravým tlačítkem myši na Hlavní panel a z místní nabídky, která se vzápětí zobrazí, vyberte položku Panely nástrojů > Nový panel nástrojů. Zobrazí se okno programu Průzkumník souborů, v němž se přesuňte do složky C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Nabídka Start. Zde vyberte složku Programy a stiskněte tlačítko Vybrat složku.

Pokud chcete, můžete znovu povolit ukrytí skrytých souborů. Stačí jen znovu povolit možnost Skryté položky.

Root Linux

 

Pokračování