Hlavní navigace

Víte, jak v počítači s Windows 10 napíšete kaomoji? - 3.díl

16. 8. 2019

Sdílet

 Autor: PCWorld.cz
Ukážeme vám, jak v několika krocích napíšete emoji, kaomoji a nejrůznější symboly. Ve Windows 10 je to až neuvěřitelně jednoduché.

Předcházející díl

 

Víte, jak na svém počítači napíšete kaomoji? A více, co to vlastně kaomoji jsou? Naštěstí jsou odpovědi na obě otázky velmi snadné a pokud máte na počítači nainstalován operační systém Windows 10 May 2019 Update, dostanete se k nim velmi snadno. Již dobře ve Windows známá klávesnice emoji doznala totiž rozšíření právě o již zmiňovaná kaomoji a další symboly, takže vkládání těchto symbolů a znaků na Facebook, Twitter a další sociální sítě je skutečně triviální.

Psaní kaomoji ve Windows 10 -- pokračování

Vzhledem k tomu, že budete tuto klávesnici používat pro psaní emoji i kaomoji, je zde ještě jedna odlišnost, kterou je třeba zmínit: jedná se o umístění nabídky nabízející vzorník různých barevných provedení vybraných emoji, klíčové to funkce v rané verzi klávesnice emoji. Namísto toho, aby ji Microsoft umístil do naposledy použité záložky klávesnice emoji – to je ta, kterou uvidíte vždy po jejím spuštění – ji nyní najdete ve spodní části okna ve čtvrté záložce emoji. Pokud máte operační systém Windows 10 v jiné verzi než May 2019 Update, pak je jedná o třetí záložku. Když na tuto záložku umístíte ukazatel myši, ukáže se vám popisek Lidé. Barevné varianty jsou totiž k dispozici jen pro tyto emoji.

Tip do článku  - cybersecurity

Microsoft rozhodně ještě má co na klávesnici emoji vylepšovat – určitě by klávesnici prospělo, pokud by barevně nebo například zvýrazněním čarou ukázal na to, že v klávesnici emoji je k dispozici pole pro vyhledávání. Dále by mohl požádat někoho, kdo se vyzná kaomoji, aby přidal ke každému kaomoji nějaký stručný a výstižný popisek, který by se zobrazil po najetí kurzorem myši na příslušné kaomoji, aby tak každému, kdo ještě žádné kaomoji nepoužil, stručně vysvětlil, o co se jedná. A co takhle možnost změnit velikost okna? To by se také hodilo. Napsat kaomoji, pak text, pak zase jiné kaomoji v okamžiku, kdy klávesnice kaomoji zůstane otevřená, to prostě nejde. A konečně je ještě třeba, aby Microsoft co nejdříve opravil chybu, která způsobuje, že se klávesnice emoji tak pooooomalu posouvá po obrazovce, když se ji snažíte přemístit.

Na druhou stranu, používání kaomoji nemůže být jednodušší: klávesová zkratka WIN + . nebo WIN + ů vám otevírá dveře k novému způsobu sebevyjádření. Vítejte u kaomoji! ╰(*°▽°*)╯