Hlavní navigace

Víte, jak si ve Windows 10 zdarma přehrajete disk DVD? - 2.díl

29. 9. 2017

Sdílet

 Autor: © -Misha - Fotolia.com
V operačním systému Windows 10 není možné ve standardním nastavení přehrávat žádné disky DVD a Windows Media Center už v této verzi systému není. Naštěstí existují náhradní řešení.

Předcházející díl

 

Disky DVD je možné přehrávat zdarma i ve Windows 10 – stačí trocha pomoci, která s největší pravděpodobností nebude od Microsoftu. V tomto článku vám prozradíme, jak někteří uživatelé mohou využít pomoci Microsoftu, ale následně vám poradíme možná daleko lepší alternativu, která je navíc vhodná úplně pro každého – a co je na tom nejlepší, je zcela zdarma.

Windows DVD Player: buď a nebo

Windows DVD Player ve Windows 10

Uživatelé, kteří provedou upgrade na Windows 10 z operačních systémů Windows 7 nebo Windows 8 obsahujících Windows Media Center, by měli ve Windows 10 objevit novou aplikaci s názvem Windows DVD Player. V opačném případě byste ji měli mít možnost zdarma stáhnout z Windows Store.

Jedno varování: My osobně jsme získali zdarma aplikaci Windows DVD Player po upgradu z Windows 8.1 s Windows Media Center. Jakmile jsme ale po upgradu provedli čistou instalaci Windows 10, právo stáhnout Windows DVD Player jsme ztratili.

V roce 2015 jsme testovali Windows DVD Player na notebooku Lenovo X220, kde byl nainstalován operační systém Windows 10 Pro. K notebooku byla připojena standardní externí DVD přehrávač/vypalovačka a k dispozici bylo dále pět komerčně dostupných disků DVD. Program Windows DVD Player vložený disk DVD rozpoznal a začal jej přehrávat. Aplikace neměla problém ani se zobrazením různých nabídek, náhledů a varování.

S přehráváním některých filmů však měl program Windows DVD Player problémy. Neosvědčil se příliš ani při střídání disků. Pokud jsme jeden disk DVD vyndali a vložili jiný, museli jsme aplikaci restartovat, jinak aplikace nový disk nerozpoznala. Pokud se podíváte na aktuální komentáře k aplikaci, záhy zjistíte, že někteří uživatelé mají s aplikací stále ty samé problémy.

Jednou věcí, na které se asi shodnou úplně všichni, je skutečnost, že tato aplikace je skutečně velmi skromná a vypadá velmi prostě. Faktem je, že Microsoft skutečně uživatelské rozhraní od uvedení aplikace v roce 2015 nijak výrazně neproměnil.

 

MIF21

Pokračování