Hlavní navigace

Víte, jak si na Discordu změníte přezdívku?

20. 7. 2022

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Co server, to klidně nová přezdívka.

Typickým znakem komunikační platformy Discord je skutečnost, že poskytuje svým uživatelům uživatelské prostředí, které se dá maximálně přizpůsobit. Proto určitě pro vás určitě nijak nepřekvapí, že vám umožňuje pro každý server Discord, který používáte, přidělit jinou přezdívku.

To oceníte zejména tehdy, když Discord používáte k naprosto odlišným účelům – například ke hraní her a k práci. V každém serveru Discord si tak můžete nastavit přezdívku podle účelu, jaký daná skupina má.

Změna přezdívky Discord na počítači

Pokud budete chtít změnit svou přezdívku v aplikaci Discord určené pro počítače, pak nejprve spusťte program Discord a poté přejděte na server, na kterém chcete změnit svou přezdívku. Poté na tomto serveru najděte v seznamu členů serveru své jméno.


Discord: návod pro naprosté začátečníky
Přečtěte si také:

Discord: návod pro naprosté začátečníky

Seznam členů najdete v pravém panelu, nebo v poslední zprávě, kterou jste v kanálu poslali. Klepněte pravým tlačítkem myši na své jméno a z kontextové nabídky, která se za okamžik zobrazí, vyberte možnost Upravit profil serveru.

Zanedlouho se objeví další okno, v němž do pole Přezdívka zadejte novou přezdívku a nové nastavení potvrďte stiskem tlačítka Uložit změny.

Od této chvíle máte nastavenu novou přezdívku.

Změna přezdívky Discord v mobilní aplikaci

Přezdívku si můžete změnit také v mobilní aplikaci Discord. Postupujte následovně: Spusťte mobilní aplikaci Discord a přejděte na server, na kterém chcete změnit svou přezdívku. Poté klepněte na ikonu pro zobrazení seznamu členů serveru – tuto ikonku najdete v pravém horním rohu okna aplikace.

Nyní se zobrazí další okno, ve kterém klepněte v seznamu členů serveru na svou přezdívku. Vzápětí se v dolní části obrazovky se zobrazí další okno, v němž klepněte na možnost Upravit profil serveru.

Na další obrazovce klepněte na textové pole s názvem Přezdívka a zadejte novou přezdívku. Nakonec všechny provedené změny uložte stiskem tlačítka Uložit.

Od této chvíle máte nastavenu novou přezdívku.

Změna přezdívky na Discordu pomocí příkazu slash (na počítači i na smartphonu)

Pokud máte v oblibě používání textových příkazů, pak vězte, že na serveru Discord můžete velmi rychle změnit svou přezdívku pomocí tzv. příkazu slash neboli lomítkového příkazu (slash command). Příkaz slash funguje v jak v mobilní aplikaci, tak v aplikaci pro klasické počítače. Spusťte na vámi vybraném zařízení aplikaci Discord, přejděte na server, na kterém chcete změnit svou přezdívku, a (v libovolném kanálu serveru) zadejte následující příkaz

/nick <nová přezdívka>

Zde nahraďte řetězec <nová přezdívka> požadovanou přezdívkou. Pokud byste si například chtěli změnit přezdívku na MarGu, zadali byste následující příkaz:

/nick MarGu

skoleni

Přezdívka se změní okamžitě po zadání výše uvedeného příkazu.

Printscreeny v textu jsou s dovolením převzaté od americké verze serveru PCWorld.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).