Hlavní navigace

Vista podléhá Mojave Experimentu

30. 7. 2008

Sdílet

Všeobecná skepse, která zavládla vůči Windows Vista, nutí Microsoft k různým praktikám, které mají tuto bariéru mezi jejich produktem a uživatelskou oblibou prolomit. Naposledy byl proveden tzv. Mojave Experiment.

skoleni

Na webu http://www.mojaveexperiment.com se dozvíte, co se dělo ve chvíli, kdy Microsoft v San Francisku sezval uživatele, kteří nikdy neměli nainstalován OS Windows Vista, a přesto vůči němu drželi silně kritický, až odmítavý postoj. Těm byla slavnostně předvedena "nová" verze Windows s krycím názvem "Mojave". Účastníci si nový systém vyzkoušeli a poté plni pozitivních dojmů vypovídali na kameru o tom, jak se na novou verzi Windows těší. V čem spočívá pointa tohoto příběhu? Windows Mojave jsou ve skutečnosti přejmenované Windows Vista...

Pokud se na celou věc podíváme kriticky, tak je zřejmé, že si Microsoft pro svou kampaň vybral takové reakce, které jsou v souladu s heslem "Now decide for yourself", jež má za úkol zmírnit zakořeněnou skepsi vůči Vistám vycházející z přístupu "slyšel jsem od kamaráda, že Vista je opravdu špatný systém". Na druhou stranu - pokud máte chvíli čas, doporučujeme si alespoň některá z pořízených videí na výše uvedeném webu pustit.

- - Čestmír Žák

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).