Hlavní navigace

Video: Toshiba uvede na trh dva 3D televizory, které nevyžadují speciální brýle

5. 10. 2010

Sdílet

Japonská Toshiba představila na letošním CEATECu dva 3D televizory, které uvede na trh letos v prosinci, notebook a velkou 56“ obrazovku. Tato zařízení mají před displejem umístěnou vrstvu drobných čoček a nevyžadují k dosažení 3D efektu použití brýlí.

Toshiba v pondělí oznámila, že koncem roku uvede na trh dva 3D televizory, které nevyžadují speciální brýle. Oba televizory se na japonských trzích objeví v prosinci, přičemž 12" model bude stát přibližně 120 000 jenů, tedy 25 000 Kč v přepočtu, zatímco cena 20" modelu bude 240 000 jenů, neboli 52 000 Kč. Termín uvedení na mimojaponské trhy ani tamní ceny společnost zatím neuvedla.

Nové televizory mají přímo před displejem umístěnou vrstvu drobných čoček. Ta štěpí světlo a vysílá jeho paprsky do devíti bodů před televizorem, v nichž musí diváci sedět, aby dosáhli kýženého 3D efektu. Kromě dvou televizorů, jež znají datum svého uvedení, byl k vidění i notebook využívající stejnou technologii a velká 56" obrazovka, jejichž uvedení prozatím nebylo naplánováno.

 

skoleni

(video)

 

Nutnost mít nasazené 3D brýle je častou překážkou 3D televizorů, kterou se však nesnaží překonat jen Toshiba. Začátkem roku byla představena celá řada prototypů nevyžadujících brýle na německém obchodním veletrhu CeBIT. Podobnou technologii můžete spatřit i u kapesní herní konzole Nintendo 3DS.