Hlavní navigace

Revoluční Project Natal bude vybaven snímací 3D technologií z Izraele

6. 4. 2010

Sdílet

Project Natal od Microsoftu, který se objeví koncem roku, je pozoruhodný systém pro ovládání her celým tělem a my již známe společnost, která bude těmto zařízením dodávat snímací 3D technologii.

Svět technických pokroků

 

(video)

 

Nejprve tu máme novinky od Applu, které se netýkají iPadu, ale iPhonu. Všichni zákazníci amerického operátora Verizon Wireless se konečně dočkají. Deník Wall Street Journal minulý týden oznámil, že Apple pracuje na speciálním iPhonu pro tuto síť. Dle nejmenovaných zdrojů pracuje dokonce na dvou telefonech, jeden si svou premiéru odbude v létě u AT&T a druhý bude podporovat CDMA, technologii využívanou společností Verizon. Dle informací uvedených v článku by firma Pegatron měla začít masově vyrábět iPhone podporující CDMA v září, kdy se poté objeví na pultech obchodů, není prozatím známo.


V úterý se vědcům evropského urychlovače částic LHC poblíž Ženevy podařilo srazit dva protonové paprsky nepředstavitelnou silou 3,5krát větší než kdy předtím. Počítačový model jedné z provedených srážek, který můžete vidět ve videu, je výsledkem vzájemného nárazu dvou protonových paprsků s velmi vysokou energií silou sedmi teraelektronvoltů (Tev). „Tady opravdu začíná fyzika a je to vůbec poprvé, co se nám podařilo otevřít tuto novou kapitolu. Celý tenhle výzkum je jedno velké dobrodružství. Stojíme teprve na samém počátku a je před námi ještě dlouhá cesta. Musíme porozumět výsledkům našich detektorů a pochopit fyzikální děje v této nové energetické sféře,“ řekl Guido Tonelli, mluvčí společnosti Compact Muon Solenoid (CMS), která stojí za dvěma detektory urychlovače. Nenastanou-li žádné mechanické potíže, které již CERN trápily v minulosti, chtěli by vědci ponechat urychlovač v provozu dalších 18-24 měsíců. Hledat budou informace o částici zvané Higgsův boson, jinak známé jako "boží částice." Tahle částice by měla odpovědět na to, proč vesmírná hmota začala nabývat skupenství, zatím jde však pouze o teorii. Úterní kolize je předzvěstí doby, kdy budou vědci schopni srazit dva protonové paprsky urychlené na 99,9 procent rychlosti světla.


Project Natal od Microsoftu, který se objeví koncem roku, je pozoruhodný systém pro ovládání her celým tělem a my již známe společnost, která za ním bude stát. Technickým poskytovatelem tohoto pohybového ovládacího systému pro Xbox360 bude izraelská společnost PrimeSense. Tato společnost se sídlem v Tel Avivu bude dodávat snímací 3D technologii, která umožní hráčům ovládat svého avatara pohyby celého těla jako výkopy, údery a výskoky. Výkonný ředitel společnosti PrimeSense nám smluvní podmínky neprozradil, i když je pravděpodobné, že si Microsoft alespoň na určitou dobu vyžádal výhradní práva, aby tak získal výhodu nad ostatními výrobci konzolí. Na trhu by se Project Natal měl objevit letos před Vánocemi.

Revoluční  Project Natal


Facebook zjevně opět zvažuje další změny týkající se nastavení soukromí a práv a povinností uživatelů. Navrhované změny Facebook prosazuje jako prostředek ke "zpřístupnění některých nových a lákavých možností." Jedna z těchto změn by síti Facebook umožnila poskytnout vaše jméno, fotografii, seznam přátel a veřejně dostupné informace o nich i o vás třetí, předem schválené, straně. Při prohlížení zvolených stránek by se vám tak mohly zobrazovat jen produkty, o které máte opravdu zájem. Uživatelé by si dále mohli sami rozhodnout, kterým firmám chtějí informace poskytnout, základním nastavením však má být poskytování těchto informací všem.

Staňte se fanoušky našeho webu na Facebooku či Twitteru a získejte pravidelný přísun těch nejzajímavějších článků!

Staňte se fanoušky PCWorld.cz na Facebooku!

Na český trh bylo nedávno uvedeno nové Nintendo DSi XL, které je vylepšením předchozí verze a nabízí větší obrazovky. Nový model je vybaven dvojicí 4,2" obrazovek, které jsou o 93 % větší než v případě DS Lite. Doporučená cena konzole činí 5 299 Kč a obsahuje dva DSiWare tituly, Dr. Kawashima’s Little Bit of Brain Training: Arts Edition a slovník Dictionary 6 in 1.

Nintendo DSi XL

Amatérští roboti a s nimi i tisícovky studentů a diváků přijely minulý týden do Bostonu na FIRST - bostonské oblastní klání robotů. Více než 50 týmů ze severovýchodu USA a třech dalších zemí doma sestavilo roboty k soupeření ve fotbale. V každém kole soutěžilo 6 družstev, z nichž 3 tvořila červenou alianci a 3 modrou. Týmy získávaly body za vstřelení branek a bonusové body za zavěšení robota za vrchní část před koncem kola. V lednu studenti středních škol obdrželi sadu součástek, ze kterých si své jedinečné roboty sestavili. Každé kolo trvá 2 minuty a po prvních 15 vteřin jsou roboti plně autonomní, poté nad nimi přebírají kontrolu studenti. Marc Hodosh, který je předsedou této soutěže, se k akci vyjádřil následovně: „Není pochyb, že vzdělání je v naší zemi bezesporu důležitou i spornou záležitostí, je totiž zřejmé, že v zemích jako Čína promuje mnohem více techniků než u nás.

cyber23

Jediný prostředek, který vyřeší problémy, jež ve společnosti máme, jsou lidé zkušení a kvalifikovaní k jejich řešení. Potřebujeme technické typy, inženýry, vědce a potřebujeme je mnohem více, než špičkové sportovce nebo baviče. Takže se snažíme vytvářet situace, jež u dětí vzbuzují přirozený zájem.“ A ať už bylo bostonské klání jakoukoliv předzvěstí, svůj účel splnilo. „Předtím mě technické obory vůbec nezajímaly, nyní přemýšlím, že bych se do budoucna vydal cestou inženýra, určitě se chci přihlásit na nějakou technickou vysokou školu,“ řekl jeden ze studentů berlínského družstva. Z Bostonu postoupí pět týmů na šampionát, který se bude konat v polovině dubna v Atlantě.

Bostonské soupeření robotů ve fotbale přilákalo tisícovky studentů a návštěvníků

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).