Hlavní navigace

Video: OLED obrazovka neomezených velikostí od Mitsubishi

7. 10. 2010

Sdílet

Mitsubishi na japonském CEATECu vystavuje modulární obrazovku, kterou lze použitím OLED panelů přestavět na jakoukoliv velikost. 150" obrazovka stojí v přepočtu 7 140 000 Kč a dostupná je již nyní.

 

(video)

 

„Máme tři obrovské výhody. První z nich je vysoké rozlišení a jas. Další výhodou je, že se displej skládá z malých panelů, jejichž počet a tím pádem ani velikost výsledné obrazovky nejsou nijak omezeny. Za třetí silnou stránku považujeme design. Můžeme je vytvořit zakřivené i oválné a umístit na budovu, takže nenabízíme jen ploché, ale zároveň i ohebné obrazovky,“ říká Nick Terazaki ze společnosti Toshiba, který má vývoj produktu na starosti.

Pixely jsou větší než ty v monitorech a televizorech, takže jsou zblízka červené, modré a zelené diody, jenž tvoří jednotlivý pixel, snadno spatřitelné. Společnost doporučuje, aby se obrazovka sledovala nejméně ze dvou metrů. „Náš OLED displej se skládá z 96mm panelů. Celou obrazovku tak tvoří téměř 1 400 OLED panelů, jenž jsou tvořeny základními samostatnými prvky,“ dodává. Šestnáct panelů o rozloze 96 mm čtverečních tvoří jeden modul, z nichž se následně skládají celé rozlehlé displeje.

Toshiba podobný displej představila již na minulém ročníku, tehdy se však jednalo pouze o prototyp. Technologie by měla posloužit pro venkovní i vnitřní reklamní displeje, které momentálně využívají technologii LED jako ty ve sportovních arénách. Displeje se již dodávají do celého světa.

 

Další reportáže z japonského CEATECu 2010:

Video: Toshiba uvede na trh dva 3D televizory, které nevyžadují speciální brýle

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).