Hlavní navigace

Video: Dobijte si svůj mobil alkoholovou nabíječkou

4. 11. 2009

Sdílet

Nová nabíječka od Toshiby umožňuje dobíjet mobilní zařízení pomocí methanolových článků, Apple představuje Magic Mouse a další zajímavosti ve Světě technických pokroků!

Svět technických pokroků

(video)

 

Motorola Droid - první smartphone s Androidem ve verzi 2.0

Nejprve se podíváme na nový smartphone od Motoroly s označením Droid, který jako první nabídne nejnovější Android ve verzi 2.0 a jde o první a jediný telefon s tímto OS v síti Verizon. Telefon disponuje 3,7" obrazovkou s rozlišením 480x854 pixelů, navíc je vybaven výsuvnou klávesnicí s QWERTY rozvržením i virtuální dotykovou klávesnicí.

K dispozici jsou také 3 přizpůsobitelné panely na hlavní obrazovce. U telefonu se setkáte s takzvaným jednotným adresářem a telefonním seznamem, které vytahují informace ze služeb Gmail, Exchange a Facebook. A nechybí ani hlasově ovládané vyhledávání na Googlu. Telefon disponuje 5 Mpx fotoaparátem s Dual LED bleskem a umožňuje natáčet videa rychlostí 24 snímků za sekundu. Na trhu se ocitne až někdy po 6. listopadu a bude dostupný výhradně v síti Verizon v přepočtu za 4 000Kč po odečtení 2 000Kč za úvazek při podpisu dvouleté smlouvy.

motorola_droid

 

S novou nabíječkou od Toshiby si nabijete telefon kdekoliv

Toshiba představila nabíječku s palivovým článkem, která nabije vaše zařízení zkrátka a jednoduše kdekoliv. Jde o nabíječku s označením Dynario. V Japonsku se nedávno dostalo do prodeje omezené množství čítající 3 000 kusů, které nabíjejí bez nutnosti připojení do elektrické sítě. Velikostí je nabíječka srovnatelná s konzolí PSP, kterou s ní lze nabít. Podporovány jsou také iPody, mobilní telefony, přehrávače a další, ne však všechna, zařízení umožňující nabíjení přes USB.

Uvnitř palivového článku se skrývá metanol, který se dodává v malých lahvičkách, z nichž jedna vystačí na 3 a půl doplnění. Jedna náplň pak zabezpečí dvě nabití mobilního telefonu. Nabíječka stojí 29 800 jenů, což je v přepočtu asi 6 500Kč a za balení pěti lahviček dáte 3 150 jenů, tedy 700Kč. Prodávat se bude pouze v Japonsku, i když by si své místo na trhu našla i v jiných zemích.

toshiba_dynario

 

Magic Mouse, aneb tlačítka a rolovací kolečka jsou minulostí

Apple představil novou bezdrátovou myš s dotykovým ovládáním, které se svým stylem podobá multidotykovým trackpadům. Myš pojmenovaná Magic Mouse bude dodávána s novou řadou počítačů iMac. Vše provádíte pouhým dotykem nebo poklepáním na laserem snímaný povrch myši. Klouzavým pohybem dvou prstů doleva se v Safari vrátíte zpět a v programu iPhoto tak můžete pohodlně procházet fotografie. Samostatně se bude myš prodávat v přepočtu za 1 400Kč.

Apple-Magic-Mouse

 

Společnost Nintendo se potýká s malou prodejností Wii konzolí

Co se herního průmyslu týče, zisky Nintenda klesly kvůli zhoršené prodejnosti Wii konzolí na polovinu. Společnost za období od dubna do září prodala 5,75 milionů Wii konzolí, což je o 43 procent méně, než prodala ve stejném období minulý rok. Razantní pokles je připisován nedostatku velkých herních trháků, které jdou nejvíce na odbyt a přitahují i nové uživatele.

 

Filmy z Netflixu si můžete nově stahovat přímo do Playstationu

Majitelé konzolí PSP 3 mohou nově přenášet filmy i seriály z Netflixu přímo do svých herních konzolí. Od listopadu mohou tuto službu v USA využít všichni zákazníci - a to bez dalších poplatků. Neregistrovaní uživatelé se k obsahu samozřejmě dostanou až po vytvoření účtu. Konzole Playstation ale zdaleka není jedinou, která to umožňuje, již od minulého roku je obsah Netflixu přístupný pro konzoli Xbox 360.

 

"Robote, poskládej mi košili!"

Možná, že nový robot od japonských studentů pro své tvůrce získá kredity na univerzitě, pověsti o líných vysokoškolských studentech ale nenapraví. Je totiž navržen tak, aby skládal oblečení. Robot nazvaný Foldy je díky videokameře a 2D čárovému kódu monitorován počítačem, který mu dává požadované instrukce, a skládá prádlo přesně tak, jak chcete. Stačí položit nějaké oblečení, kamera zachytí jeho obrys a v systému se dané oblečení vytvoří ve virtuální podobě, pak už jen nastavíte způsob, jakým má robot oblečení poskládat.

foldy

 

Prsten spojující virtuální a reálný svět do jednoho

Na veletrhu Digital Content Expo v Tokiu toho bylo ale mnohem více, k vidění byl například prsten spojující reálný a virtuální svět do jednoho. S takovým prstenem se můžete dotýkat virtuálního stvoření na obrazovce. Uživatele snímá kamera a dvě Wii dálková ovládání, fungující jako infračervená čidla, snímají pozici prstu a v souladu s ní ovládají stvoření na obrazovce. Jaké z toho plynou výhody a možnosti? Postavy v běžných hrách se pohybují dle předem nastavených parametrů, tohle stvoření však reaguje na reálné podněty v reálném čase. Malý motorek na prstenu dokonce umožňuje vnímat dotek stvoření i ve skutečném světě.

haptic_ring

 

Roboti od Panasonicu jako užiteční pomocníci

Panasonic vyvíjí několik nových robotů se snahou učinit z robotiky nové obchodní odvětví. S jedním z těchto robotů už nebudete nikdy muset umývat nádobí. Čtyři robotické prsty uchopí nádobí dost pevně na to, aby jim nespadlo, avšak ne tolik, aby ho zničily. A ovládají i kuchyňské náčiní. Nad hlavou umístěná kamera dohlíží na celý proces vylévání obsahu sklenic do dřezu a jejich bezpracné skládání do myčky na nádobí.

skoleni

Tito roboti využitelní v domácnosti jsou jedním z hlavních odvětví, kterým se chce firma věnovat. Do roku 2015 by jí měli vydělat 100 miliard jenů, tedy asi 22 miliard Kč. A zaměří se i na oblast průmyslu a zdravotnictví, kde tento robotí nosič může pomoci pracovníkům při tahání vozíků a jiných těžkých zařízení. Někteří roboti by se mohli dostat do fáze komercializace již příští rok, ale jiným, jako této robotické posteli, bude cesta na trh trvat déle.

panasonic-kitchen-robot

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).