Hlavní navigace

Video: MindSet - ovládejte hry silou vlastních myšlenek

8. 10. 2009

Sdílet

Také tento týden se opět podíváme na řadu zajímavých videoreportáží. Navštívíme například laboratoře Intelu, výstavu Tokyo Game Show 2009 a ukážeme si nové hudební systémy od Logitechu.

Svět technických pokroků

 

(video)

 

První čipy vyrobené 22nm výrobním procesem

Na vývojářské konferenci Intel Developer Forum v San Francisku představil výkonný ředitel společnosti Paul Otellini první wafer mikročipů vyrobený 22nm výrobním procesem, který je dalším pokrokem ve výrobě menších, rychlejších a výkonnějších čipů. Jde o dosud nejmenší vynalezenou paměťovou jednotku SRAM, jejíž tranzistory využívají technologii třetí generace High-K Metal Gate. Každý čip obsahuje 2,9 miliardy tranzistorů a 364 Mb paměti SRAM. Vyrábět se začnou ve druhé polovině roku 2011.

Intel_22nm_SRAM_testchip

 

Nejrychlejší procesory pro notebooky a notebook se čtyřmi displeji

Společnost dále oficiálně uvedla své nejrychlejší procesory pro notebooky. Procesory Core i7 pro notebooky jsou postaveny na nové architektuře Nehalem a navrženy tak, aby svým výkonem překonaly předešlé modely. K vidění byl i prototyp notebooku se čtyřmi displeji, který výrazně usnadňuje práci s několika aplikacemi najednou. Notebook nabízí jeden hlavní LCD displej a tři OLED displeje umístěné nad klávesnicí. Pokud budete například plánovat a vybírat dovolenou, na vedlejších obrazovkách můžete mít zapnutou kalkulačku, předpověď počasí a chat.

four_screen_laptop

 

Herní veletrh Tokyo Game Show 2009

Na veletrhu je k vidění spousta her, které v Japonsku vyjdou koncem roku nebo začátkem toho příštího, a zahrát si můžete i jednu z nejočekávanějších pecek, Final Fantasy XIII. Hra vyjde letos v prosinci a na herním trhu půjde o jednu z největších událostí roku, o čemž svědčí i dlouhé fronty fanoušků, kteří si ji touží zahrát. V Japonsku se začne prodávat 17. prosince, v dalších zemích až příští rok, a na trh ji bude doprovázet speciální edice konzole PlayStation 3. Společnost Sony na veletrhu dále ohlásila snížení ceny PSP v Japonsku o 15 procent. A nechybělo ani ovládání pohybem demonstrované na ovladači Motion Controller pro PS3. Ten byl poprvé představen na veletrhu E3 a na trhu by se měl objevit na jaře. V průběhu prvního roku se také očekává nejméně deset her, které ho budou podporovat.

final-fantasy-xiii

 

Nová herní PC od společnosti Alienware

Společnost Alienware oficiálně představila nová herní PC, včetně modelu M15x- 15" notebooku s procesorem Intel Core i7. Stejný procesor je srdcem přístroje Area-51 ALX, kde je však přetaktovaný z 3,33GHz na 3,86GHz s vodním chlazením. Podporuje osazení dvou grafických karet od ATI i Ovidie a disponuje osvětlením, které pohání interní baterie, a při upgradu či jiné úpravě vám krásně osvětlí vnitřek celého PC. Ceny notebooků začínají v přepočtu na 30 000Kč a ceny desktopů na 80 000Kč.

alienware_area-51_alx

 

MindSet - ovládejte hry silou vlastních myšlenek

Poslední zastávka bude u společnosti NeuroSky, jejíž herní zařízení umožňující ovládat hry silou myšlenek si pamatujeme ještě jako prototyp. Dnes už se normálně prodává. MindSet stojí 4 000Kč a podporuje ho několik her se spoustu dalších na cestě.

NeuroSky_MindSet

 

Obohaťte své fotografie o 3D modely přímo ve vašem telefonu

Nová aplikace pro iPhone umožňuje přímo v telefonu přidávat do vyfocených fotografií 3D objekty.  Jmenuje se 3DVIA Mobile a lze pro ni nalézt tisíce kvalitních modelů od komunity uživatelů čítající 120 000 členů. Můžete si například vyfotit váš obývací pokoj, poté si na webu 3Dvia.com najít jakýkoliv nábytek a ten pak do vašeho pokoje umístit. Výsledný obrázek si můžete uložit nebo poslat emailem. Aplikace je dostupná přes Apple App Store a na omezenou dobu je zadarmo. Po uplynutí této doby stojí asi 40Kč.

 

Nové bezdrátové hudební systémy Squeezebox od Logitechu

Firma Logitech rozšiřuje svou řadu přehrávačů Squeezebox o modely Touch a Radio. Bezdrátový hudební přehrávač Logitech Squeezebox Touch nabízí 4,3" dotykovou obrazovku a kromě hudby uložené v přehrávači mohou uživatelé díky USB portu a slotu pro SD karty poslouchat hudbu i z flash disků a paměťových karet.

logitech_squeezebox_touch

skoleni

Bezdrátový hudební přehrávač Squeezebox Radio vám zase umožní poslouchat internetová rádia nebo vlastní hudební kolekci. Zařízení s volitelnou bateriovou jednotkou vydrží v provozu až šest hodin. Společnost uvedla, že nová řada v podstatě kombinuje staré a nové hudební systémy. Obě zařízení také dokonce podporují Facebook a Flickr. Model Radio stojí v přepočtu 4 000Kč a prodává se v Evropě i USA. Model Touch bude dostupný od prosince v přepočtu za 6 000Kč.

logitech_squeezebox_radio