Hlavní navigace

Video: Cisco spojuje nemocné děti se Santa Clausem

24. 12. 2010

Sdílet

Již šestým rokem jsou děti v nemocnicích po celém USA, kterým jejich zdravotní stav nedovolí strávit svátky doma, spojovány s dílnou Santa Clause na severním pólu prostřednictvím desktopového systému Cisco TelePresence EX90.

 

(video)

 

Pro osmiletou Lily DiAngelis a desítky dalších pacientů dětské nemocnice v Bostonu byla ve středu uspořádána videokonference se samotným Santa Clausem. Již šestým rokem jsou děti v nemocnicích po celé zemi spojovány v rámci Santa Connection s dílnou Santa Clause na severním pólu.

Letos to byl obzvláště důležitý hovor po osmiletou Lily. Během svého prvního rozhovoru s Otcem Vánoc jej poprosila o panenku, a to prostřednictvím desktopového systému Cisco TelePresence EX90.

skoleni

„Děti mají pocit, jako by opravdu volaly až někam na severní pól. Mohou si tak promluvit přímo se Santou a alespoň na chvíli zapomenout na okolnosti, které je momentálně trápí,“ uvedl pro IDG News Service Pat Regan, enterprise account manager ve společnosti Cisco Systems.

Santa Connection dává dětem natolik nemocným, že nemohou opustit nemocnici, příležitost promluvit si se Santou a povědět mu, co by si přály. Systém EX90 podporuje 1080p video s rychlostí 30 fps a zvuk srovnatelný s CD kvalitou. Ve středu však jakoukoliv technologii zastínily úsměvy na tváři dětských pacientů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).