Hlavní navigace

Video: Cesta k barevným čtečkám elektronických knih otevřena

12. 11. 2010

Sdílet

Společnosti E Ink a LG Electronics představily na letošním veletrhu FPD International 2010 první barevné displeje s elektronickým inkoustem, které otevírají e-čtečkám cestu k barevnosti.

Ve středu byly v Japonsku představeny první barevné displeje využívající elektronický inkoust. Ty otevírají čtečkám elektronických knih jako Amazon Kindle či Sony Reader cestu k barevnosti, prozatím se však k využívání této technologie zavázal jediný čínský výrobce.

 

(video)

 

Společnost E Ink, leader na trhu s e-papírem, představila tento 9,7" displej, který zobrazí 4 096 barev. Stejně jako všechny displeje s e-inkoustem nedisponuje vlastním zdrojem světla, ale k zobrazení využívá odraženého světla z okolí. Z tohoto důvodu působí barvy poněkud matně v porovnání s podsvícenými obrazovkami notebooků a plochých televizorů.

„Displeje jsou postaveny na základě stejné elektroforézní technologie, která byla s úspěchem použita již u monochromatických čteček. S barevnými displeji nyní cílíme na nové trhy, jakými je například trh elektronických knih či novinových reklam a několik dalších oblastí vyžadujících barevný obraz“ uvedl Sriram Peruvemba, viceprezident pro celosvětový obchod ve společnosti E Ink.

Cloud23

Prvním produktem vybaveným touto obrazovkou bude e-čtečka čínského výrobce Hanwang Technology. Prodávat by se měla začít příští rok v Číně a na některých zahraničních trzích v přepočtu za přibližně 10 000 Kč.

Barevné displeje s e-inkoustem představila i společnost LG. První 9,7" model se svými specifikacemi podobá displeji společnosti E Ink a druhý model představuje kombinovaný typ displeje. Majoritní část obrazovky využívá monochromatický e-inkoust, v její spodní části se však nachází barevný pás. Společnost zatím neuvedla, kdy budou obrazovky uvedeny na trh.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).