Hlavní navigace

Většina lidí ví o možnosti placení mobilním telefonem

12. 4. 2008

Sdílet

Podle nejnovějšího výzkumu společnosti Mediaresearch zná možnosti placení za různé služby prostřednictvím mobilního telefonu 68 procent české populace.

skoleni

Společnost Mediaresearch, jež se dlouhodobě věnuje výzkumu veřejného mínění, zveřejnila výsledky březnového průzkumu, v němž se zabývala povědomostí uživatelů internetu o možnosti placení některých produktů a služeb prostřednictvím SMS zpráv. Z výzkumu, realizovaného na vzorku 496 respondentů, vyplývá, že 68 procent populace starší 15 let ví o možnosti placení přes SMS. V druhé části byl výzkum zaměřen na znalost konkrétních produktů a služeb, jež je možné platit mobilním telefonem. Nejvíce lidí (93 %) uvedlo, že ví o možnosti zasílat charitativní tzv. DMS zprávy. Na druhém místě lidé většinou uváděli platby za stahování log a melodií (82 %) a na třetím místě možnost platby jízdenky MHD (79 %). Velice dobrá povědomost je také o možnosti placení poplatků u lékaře (78 %).


Komentář: Automaty na Coca Colu, v nichž se namísto mincí platí odesláním SMS, se sice zatím přílišného rozšíření nedočkaly, ale i přesto považujeme odeslání SMS za perfektní nástroj pro úhradu malých částek.

- - Ondřej Pilát

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).