Hlavní navigace

Verbatim a flash úložná média

14. 1. 2008

Sdílet

Na dotazy ohledně moderních flash médií odpovídá Business Development Manager Flash and USB Memory EUMEA Hans Christoph Kaiser.

Na dotazy ohledně moderních flash médií odpovídá Business Development Manager Flash and USB Memory EUMEA Hans Christoph Kaiser.


Verbatim rozšiřuje portfolio flash karet. Kde momentálně vidíte hlavní potenciál růstu?

Verbatim nabízí celou produktovou škálu flashových karet se všemi dostupnými kapacitami. Všechny produkty odrážejí standardy vysoké kvality, které naši zákazníci od značky Verbatim očekávají. Celkově vzato roste trh úložných médií velmi rychle. Zejména v segmentu profesionálních uživatelů jsme zaznamenali trend směřující k flashovým kartám pro digitální fotoaparáty, mobilní telefony, mp3 přehrávače a hraní počítačových her. Kromě nejběžnějších flashových karet jako jsou SD a miniSD registrujeme velký nárůst u nejmenšího formátu microSD.

Jak důležitý je trh smartphonů? Má vzrůstající počet prodaných smartphonů vliv na poptávku po kartách MMC mobile, MiniSD a microSD?

Smartphony kombinují funkce mobilní kanceláře a datové komunikace s dalšími funkcemi jako je fotoaparát, mp3 přehrávač a navigační zařízení. To vše nutně vyžaduje vyšší úložnou kapacitu, což flashové karty dokonale pokryjí. Vzhledem k tomu, že mobilní telefony coby víceúčelové komunikátory mají silnou propagaci, očekáváme rovněž zvýšenou poptávku po flashových paměťových kartách. Ostatně flashová úložná média nabízejí velmi vysokou rychlost přenosu ale zároveň nízkou spotřebu energie. To je zvláště důležité pro mobilní zařízení. Nezávislé zdroje jako “Understanding & Solutions” očekávají, že 55% flashových paměťových karet bude do roku 2008 využíváno v mobilní telefonii. Již v roce 2006 bylo prodáno víc flashových karet pro mobilní telefony než pro digitální fotoaparáty. Nejvyšší poptávku registrujeme u microSD, protože tento formát podporují velcí výrobci mobilních telefonů jako Nokia, Motorola, Samsung nebo LG. Který formát se nakonec stane standardem, závisí tedy hlavně na podnětech a produktových strategiích těchto firem.

Jaké jsou zvláštní požadavky u flashových karet, využívaných na 3G trhu?

3G trh charakterizují služby a aplikace, které se stahují přímo z internetu. Zejména hudební a video soubory vyžadují mnoho úložného prostoru. To nutí trh flashových médií k vyvíjení karet s větší kapacitou. Dnes nemůže karta typu microSD držet krok s 16 GB kapacitou SD- nebo MMC-karty. Verbatim přesto nabídl v květnu tohoto roku microSD s úložnou kapacitou 2 GB a velmi brzy bude následovat microSD se 4 GB.

Nabízí Verbatim speciální hardwarová bezpečnostní opatření jako copyright nebo chráněný přístup?

Verbatim vyrábí úložná média podle univerzálně platných průmyslových standardů jako všichni ostatní výrobci úložných médií.

Jak důležitá je fyzická velikost úložného média? Záleží stále na velikosti?

Pokračující zmenšování elektronických zařízení, zejména mobilů, s sebou nese nutnost snížit velikost úložných formátů, ale zároveň rozšířit kapacitu. Další prostor pro zmenšování existuje a co se kapacity týče, i tam jsou rezervy. Nicméně otázka je, jestli budou mít zákazníci zájem o opravdu malé produkty. Například mobily se za poslední roky ztenčují, ale nejsou nutně menší. Vzhledem k použitelnosti zařízení a konec konců i omezením velikosti úložných zařízení, to bude uživatel, kdo rozhodne, který výrobek bude na trhu přijat.

- - Jaroslav Kasal

skoleni

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).