Hlavní navigace

Velké srovnání vybraných antivirových balíků pro rok 2010

5. 11. 2009

Sdílet

Ať už je náš přístup k počítači jakýkoliv, od maminky vláčející děti do školky a občas chatující na internetu s kamarádkou až po ostříleného profíka, všichni potřebujeme bezpečnostní programy.

Až do nedávné doby poměrně omezená nabídka antivirových programů se v poslední době rozšiřuje i o programy pocházející ze softwarově méně známých zemí. Co je tedy pro příští cyklus s produktovým označením 2010 k dispozici?

BitDefender Total Security 2010


Tento bezpečnostní balík má svůj původ v Rumunsku. Určitým úkrokem stranou od obvyklých uživatelských rozhraní je zde možnost spouštět program z rozhraní určeného mírou našich počítačových znalostí a dovedností. Podle toho, na co si troufneme (software si to zjistí sérií dotazů při instalaci), budeme mít k dispozici rozhraní pro amatéry (jen pár velkých ovládacích knoflíků), pokročilé (navíc přístup k lištám s dalšími aplikacemi) či pro experty (kteří celkem podle očekávání budou mít přístup ke všemu). Od minulé verze se zlepšila rychlost startu aplikace při bootování a díky rozlišení již skenovaných souborů také rychlost opakovaného skenování. To ale zároveň zůstalo i nadále pomalejší nežli u konkurence.

Bitdefender Total Security 2010

Hlavní silou programu je několikavrstvá ochrana, která snad nejlépe funguje při odhalování malware. Vedle vychytávání škodlivých k´dů podle podpisu zde funguje také druhá vrstva v podobě aplikace B-Have, která přesouvá podezřelé soubory do virtuální karantény (něco podobného má i Kaspersky), kde je určitou dobu pozoruje. Active Virus Control (také nové) si podobným způsobem hlídá programy.

Součást balíku tvoří vše, co můžeme potřebovat – antivirový program, ochrana proti spamu (mimochodem mimořádně účinná), firewall, ochrana identity, podpora domácích sítí, mod pro internetové hry a kódování diskuzí na IM. Vedle samotných programů zaměřených na internetovou bezpečnost zde nechybí ani nečekaně bohatá nabídka programů určených pro vyladění samotného počítače. Od možnosti zálohování (lokálního i internetového) přes možnost defragmentace, čištění registrů a odstraňování opakujících se souborů. Tato aplikace byla v minulosti až příliš razantní a někteří zákazníci se ve svatém nadšení vymazali i to, co neměli, proto byl tentokrát její přístup upřen adresářům Windows a Program Files.

Zapůjčil: www.bitdefender.com

Cena: 79.95 dolarů za 3 licence

Hodnocení: 80%

Klady: Velice komplexní program s bohatou nabídkou doplňkových aplikací

Zápory: Poměrně vysoká cena

 

Celý článek naleznete na PCWorld.cz!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).