Hlavní navigace

Várka myší od Microsoftu

11. 9. 2008

Sdílet

Společnost Microsoft představila dvojici nových myšek založené na nové snímající technologii a zmínila se i o přichystaném "myším highendu".

Nové myšky

Nejprve se podívejme na dvojici nových myší. Jde o ergonomické Explorer Mouse a Arc Mouse. Obě jsou bezdrátové, pracují v pásmu 2,4GHz a Explorer Mouse má jako bonus navíc i kolečko s vyklápěním do stran či modré podsvícení. Zvláštností obou myšek má být nová snímací technologie BlueTrack, která je prý ještě přesnější než klasický laser a hlavně umožňuje myším například provoz na skleněných površích, s čímž mají některé současné myši dost potíže – samozřejmě kromě kuličkových :-)

Na trh se mají obě novinky dostat v listopadu za cenu 100 amerických dolarů (1700Kč) za Explorer myšku a 60 amerických dolarů (1000Kč) za Arc Mouse. Ani jedna z myší tedy nebude patřit k nejlevnějším.


Explorer


Arc

Nový SideWinder X8

Microsoft se také zmínil o nové herní myšce SideWinder X8. I ta bude pochopitelně používat novou snímací technologii BlueTrack, ale kromě toho nabídne několik specialit, mezi které patří malý LED displej či za provozu měnitelné rozlišení snímače (od 250 do 4000 dpi) – to druhé ovšem není zase příliš velkou novinkou, to dnes umí i mnoho lepších herních myší. Další novinkou bude bezdrátové provedení myšky, které však v případě vybití akumulátoru nabídne okamžité zapojení USB kabelu do myši a pokračování v hraní. K tomu by však nemělo příliš často docházet, sám výrobce tvrdí, že model vydrží až 30 hodin hraní na jedno nabití.

Na nový SideWinder X8 si však budeme muset počkat už do února příštího roku. Prodávat se prý bude za cenu okolo 100 amerických dolarů (1700Kč).

- - Tomáš Šulc

skoleni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).