Hlavní navigace

Válka mezi Sony a hackerskou skupinou pokračuje

12. 4. 2011

Sdílet

Známá hackerská skupina Anonymous slibuje Sony odplatu za to, jakým způsobem postupuje proti hackerovi, kterému se podařilo prolomit ochranu Playstation 3.

Hackeři ze skupiny Anonymous koncem loňského roku zaútočili na weby nejrůznějších bankovních institucí blokujících služby webu Wikileaks, před časem vyhlásili také kybernetickou válku Spojeným státům a módnímu koncernu Louis Vuitton. Teď prý zaměří všechny své síly na společnost Sony, kterou obviňují ze  zneužívání soudního systému pro účel cenzurování informací.

Hackerské skupině se nelíbí, že protiprávně stíhá hackera Geohota a nelegálně získala přístup k jeho PayPal účtu i ke statistikám, kdo chodí na jeho webovou stránku. “Jedná se o neodpustitelný krok proti svobodě projevu a svobodě internetu,“ píše jeden ze členů Anonymous ve zprávě Operation Payback brings you #OpSony.

 

Na počátku minulého týdne pak hlásily problémy americký Playstation Blog a Playstation.com. Jestli na ně zaútočili hackeři z Anonymous, zatím nikdo ze Sony nepotvrdil.

Pokud se hrozby hackerů naplní, lze očekávat do budoucna ještě masivnější DDoS útoky na stránky Sony a oficiální servery PS3. Podle některých informací plánuje hackerská skupina Anonymous největší útoky na 16. května. Je tedy teď jen ticho před bouří, či celá kauza vyšumí do ztracena?

skoleni

 

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).