Hlavní navigace

V Británii byla zakázána reklama na nový iPhone

28. 11. 2008

Sdílet

Britský kontrolní úřad pro reklamu a inzerci se rozhodl zakázat reklamu na nový mobilní telefon Apple iPhone 3G. Byla zakázána pro svůj lživý obsah.

Cloud23

Britský kontrolní úřad se rozhodl zakázat televizní reklamu na nový telefon Apple iPhone 3G za údajně lživou reklamu. Abychom vše pochopili, napřed si řekněme, o čem reklama byla.

"So what's so great about 3G? It's what helps you get the news, really fast. Find your way, really fast. And download pretty much anything, really fast. The new iPhone 3G. The internet, you guessed it, really fast."

Komu se nechce překládat, tak reklama říká, že s novým iPhonem 3G máte opravdu rychlý přístup k informacím, najdete si pomocí map cestu či stáhnete data z internetu. To vše opravdu rychle. Pro lepší obrázek najdete na YouTube stejnou reklamu určenou pro australský trh (jsou použita podobná slova, ale stavba věc je trochu odlišná).

Jablkem celého sváru je slovní spojení „really fast“ (opravdu rychle). Ke všemu výše popsanému totiž potřebujete 3G připojení k internetu a rychlost stahování dat pochopitelně nezáleží na vašem telefonu, ale na rychlosti, kterou vám síť data posílá a na kvalitě signálu v daném místě. Právě proto byla reklama ve Velké Británii zakázána, dle našeho názoru naprosto oprávněně. Společnost Apple se však nařčení ze lživé reklamy samozřejmě brání a tvrdí, že reklamou pouze chtěla ukázat to, že 3G připojení je rychlejší než starší 2G.

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).