Hlavní navigace

uWízlo W paWučině

1. 2. 2006

Sdílet

Víte o nové stránce na internetu? Zašlete nám odkaz na adresu: pawucina@idg.cz www.intel.com Intel se změnou log...


Víte o nové stránce na internetu? Zašlete nám odkaz na adresu: pawucina@idg.cz

www.intel.com

Intel se změnou logotypu převlékl samozřejmě i své firemní stránky. Jde však skutečně pouze o facelift horní vrstvy. Ta přinesla změnu struktury hlavní stránky a její zpřehlednění, i částečné zpřehlednění jednotlivých tématických skupin, nicméně pokud pátráte po specifické odpovědi, stále se vzhledem k množství informací v jednotlivých databázích setkáváte se starou infrastrukturou. Pro uživatele, který na web přichází pouze pro stažení ovladače či firmwaru, je nové provedení webu vítaným zpříjemněním práce. Ke cti návrhářům slouží, že funkčnost i rychlost vyhledávací rutiny zůstala zachována.

www.czso.cz

Nejnovější a nejčerstvější statistické informace o České republice nenajdete nikde jinde než na stránkách Českého statistického úřadu. Zde naleznete různé registry a databáze (např. volební výsledky), zajímavé údaje ze všech regionů a obcí (počet obyvatel, kulturních zařízení), ale i informace o činnosti úřadu či program pro zjišťování dat. Dokonce své zájmy můžete zařadit do čtyř uživatelských skupin (Analytik, Novinář, Podnikatel a Student), ve kterých se dozvíte aktuální a poutavé údaje, vhodné právě pro vás. Veškeré údaje jsou podrobně a prakticky popsány. Pokud máte konkrétní dotaz, můžete použít také vyhledávání.

www.svobodazvirat.cz

Svoboda zvířat je celostátní, nepolitická, nezisková organizace pro ochranu zvířat, sdružující osoby sympatizující s jejich myšlenkami. Vychází z myšlenky, že každý život má svou vlastní neopakovatelnou hodnotu, která není závislá na momentálním hodnocení člověkem těmito frázemi se sama organizace poměrně přesně charakterizuje. Dozvíte se zde, jaké jídlo jíst, abyste neohrozili zvířata, jak jim můžete pomoci, co všechno prožívají zvířata určená pro pokusy apod. Navíc se dočtete, jak se zapojit do vegetariánských kampaní, nebo se můžete informovat o tom, co dělat, když do vašeho města přijede cirkus. Pokud by vás věci z těchto kruhů zajímaly nebo byste měli nějakou nezodpovězenou otázku, máte možnost ji konzultovat buď on-line s dalšími uživateli, nebo použít diskusní fórum. Poslední dobou je toto téma aktuální, takže pokud si myslíte, že zvířátka žijí bezstarostný život, určitě budete překvapeni.

www.fotoaparat.cz

Koupili jste si digitální fotoaparát a chtěli byste na něm pořizovat profesionální snímky? Nejjednodušší bude, když zavítáte na tuto stránku, která vám se vším pomůže. Poradí vám, jaké nastavit parametry pro různé typy scén, jaké jsou nejvhodnější paměťové karty pro váš přístroj nebo která místa na zemském povrchu se nejlépe a nejčastěji fotí. Pro ty, co ještě ani digitální, ani analogový fotoaparát nevlastní, je zde připravena široká nabídka zařízení, které si můžete seřadit podle vlastností a pak dále porovnávat. Nechybí ani bazar a podrobné vyhledávání. Začínající uživatelé zajisté ocení tzv. fotoškolu, kde se naučí všechny základní i pokročilé operace. Je pravda, že ty nejlepší fígle a rady vám poradí jen ti nejzkušenější fotografové, proto jsou zde připraveny rozhovory se známými i méně známými fotografy, jako například Jan Saudek, Jiří Křenka apod.

www.kava.cz

Zatímco v Anglii patří mezi nejoblíbenější teplé nápoje čaj, u nás je nejvíce rozšířená káva. Ale víte, čím vším zrnko kávy projde, než se dostane do obchodu? Jaká je historie kávy? A co všechno vám přináší? Na všechny tyto otázky vám odpoví právě tyto webové stránky. Jestliže vás informace zaujmou, můžete využít i nabídku seminářů, kde zjistíte, jak se pozná dobrá káva a také jak se připravuje. Dokonce zde nechybí ani podrobná mapa výskytu této plodiny, kde se mimo jiné dozvíte, jaký druh se v té či oné oblasti pěstuje, informace o jejím importu a exportu a nejvhodnější typ přípravy. Společnost vám též nabízí bezplatné telefonní číslo, kde jsou připraveni odpovídat na vaše zajímavé dotazy. Další službou je i nabídka různých druhů kávy. Pokud vás nějaká zaujme, můžete si nechat poslat vzorek zdarma.

www.cdma.cz

Brzy to bude rok, kdy Eurotel přišel na český trh s nabídkou rychlého připojení přes mobilní síť. Už bylo na čase, protože HSCSD bylo pomalé a GPRS nedostačující. Po lákavé reklamní kampani se tato technologie masivně rozšířila. S tím ale přišly i problémy. Snad nejznámější server o CDMA se vám pokusí problematiku tohoto připojení přiblížit. Poznáte zde všechny klady a zápory. Můžete si prohlédnout mapu pokrytí a pokud bude mít zájem, lze využít objednávky a přístroj si nechat zaslat. V části "Diskusní fórum" najdete nejčastější dotazy a problémy uživatelů, které jsou samozřejmě ve většině případech zodpovězeny. Zajímá-li vás rychlost připojení, je k dispozici odkaz i na speedometer, který vám prozradí aktuální rychlost vašeho připojení. A na závěr jestliže chcete svůj modem prodat, můžete využít inzertní rubriku.

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).