Hlavní navigace

Uvedení TrustPort PC Security 2009

3. 11. 2008

Sdílet

Společnost TrustPort oznamuje vydání ostrých verzí TrustPort PC Security 2009 a TrustPort Antivirus 2009. Do prodejní sítě vstupují od začátku listopadu.

skoleni

Výrobce bezpečnostního software pro ochranu počítačů i firemních sítí, společnost TrustPort, oznamuje vydání TrustPort PC Security 2009 a TrustPort Antivirus 2009. Do prodejní sítě vstupují od začátku listopadu, a podobně jako předchozí verze budou k dispozici s licencí pro 1, 3 a 5 instalací nebo v multilicenci pro větší počet pracovních stanic v síti.


TrustPort PC Security je řešení poskytující ochranu počítače a dat v něm uložených proti rizikům, přicházejícím zejména z prostředí internetu. Antivirus a antispam chrání proti škodlivým kódům, tedy proti virům či spywaru, a blokuje nevyžádanou poštu; personální firewall dohlíží na veškerou komunikaci mezi počítačem a internetem. Řešení nabízí antivirovou kontrolu na vyžádání, prověřování souborů při jejich otvírání, online kontrolu dat stahovaných z internetu.

Součástí TrustPort PC Security jsou moduly pro šifrování dat, využití elektronického podpisu, nevratnou skartaci citlivých dat. Software má inovované grafické rozhraní s přepracovanými ikonami. Výchozí vzhled lze kdykoli nahradit některým ze stovek dalších vzhledů, které jsou volně ke stažení na internetu.Další novinku představuje rodičovský zámek, umožňující blokování internetových stránek s obsahem nevhodným pro děti. Může se jednat například o stránky otevřeně zobrazující násilí nebo propagující užívání drog. Kategorie nevhodných stránek jsou definovány výrobcem a uživatel si vybírá, které kategorie si přeje blokovat.

Nově lze kontrolovat příchozí a odchozí internetovou komunikaci pomocí interaktivního rozhraní personálního firewallu. To se aktivuje v případě neznámého spojení a nabízí spojení zakázat, povolit nebo vytvořit trvalé pravidlo. Uživatelé pracující na více počítačích uvítají možnost vytvoření mobilní verze antiviru na USB klíčence. Další novinkou je záchranný disk, který si uživatel předem vytvoří a použije k zotavení zavirovaného počítače.

Ze zásadních novinek jmenujme ještě dvojí uživatelské rozhraní (pro pokročilé a pro začátečníky), antiphishingový modul a automatické skenování výměnných médií. Většina zmíněných novinek, například rodičovský zámek, nový vzhled, mobilní antivirus či dvojí rozhraní, se týká také kompaktního produktu TrustPort Antivirus 2009. Ten je určen uživatelům, kteří vyžadují antivirovou, antispywarovou a antispamovou ochranu, ale nepoužijí ostatní nástroje celého bezpečnostního řešení.

- - Čestmír Žák

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).