Hlavní navigace

Uvedení Adobe Flash Catalyst

26. 11. 2008

Sdílet

Novinkou platformy Adobe Flash je software Adobe Flash Catalyst (Thermo), grafický nástroj pro vytváření uživatelských rozhraní aplikací a interaktivního obsahu bez programování.

skoleni

Novinkou platformy Adobe Flash je software Adobe Flash Catalyst (dříve známý pod krycím názvem Thermo), grafický nástroj pro rychlé vytváření uživatelských rozhraní aplikací a interaktivního obsahu bez programování. Software Flash Catalyst umožňuje importovat grafiku vytvořenou v programech z Adobe Creative Suite 4 s plnou kvalitou a rychle ji převést na dynamické komponenty, jako jsou tlačítka, posuvníky, vstupní pole a další. Dokončené projekty lze publikovat přímo pro Flash Player nebo AIR. Když se software Adobe Flash Catalyst zkombinuje s novou verzí programu Flex Builder, bude možné provádět návrh a vývoj paralelně. Tento pracovní postup podporuje iterativní vývoj a poskytuje kvalitní výsledky s rychlejším uvedením na trh. Očekává se, že veřejná beta verze Flash Catalyst bude dostupná na webu Adobe Labs začátkem roku 2009.

Společnost Adobe také oznámila dostupnost softwaru Adobe AIR 1.5, součásti platformy Adobe Flash, umožňující vývojářům webu vytvářet internetové aplikace fungující mimo webový prohlížeč. Adobe AIR 1.5, obsahuje open source HTML modul WebKit a nyní také urychluje výkonnost aplikací pomocí nového interpreteru JavaScriptu „SquirrelFish“ v modulu WebKit. Adobe AIR 1.5 také obsahuje novou šifrovanou databázi, splňující požadavky podniků na zabezpečení při bezpečném ukládání dat na počítačích zákazníků. AIR 1.5 navíc obsahuje funkce zavedené v softwaru Adobe Flash Player 10, jako je podpora pro vlastní filtry a efekty, nativní 3D transformace a animace a rozšiřitelné rozvržení textu se styly. Software Adobe AIR 1.5 pro Windows a Mac je nyní dostupný k bezplatnému stažení, a očekává se, že AIR 1.5 pro Linux bude dostupný koncem tohoto roku.


Jako potvrzení podpory komunity Linuxu ze strany Adobe a součást zajištění kompatibility přehrávače Flash Player na všech platformách je nyní na webu Adobe Labs na adrese www.adobe.com/go/linux64player k dispozici předběžná verze softwaru Adobe Flash Player 10 pro 64bitový Linux. Ta nabízí snadnější nativní instalaci na 64bitových systémech Linux a odstraňuje potřebu 32bitové emulace.

- - Čestmír Žák

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).