Hlavní navigace

Úspěšný Mortal Kombat vs DC Universe

29. 1. 2009

Sdílet

Finančními problémy zmítaný Midway v těchto dnech oznámil, že z jejich multiplatformové bojovky se stal milionový hit, a že již pracují na dalším pokračování.

Zatím poslední kapitola v rámci dobře známé herní série se na trhu prezentovala ve skvělém světle. Navzdory obrovským finančním problémům firmy Midway tato dokázala vyprodukovat bojovku, která se vedle dobrého hodnocení zmohla také na mimořádný komerční úspěch. Midway v těchto dnech totiž oznámil, že se podařilo vyexpedovat do obchodů přes 1.8 milionu kopií hry Mortal Kombat vs DC Universe! Počítáno ve verzích pro PS3 a X360. Pravda, tohle samozřejmě není to samé, co počet prodaných ks, ale vývojáři už mají vyděláno.

Midway navíc prozradil, že stran předobjednávek šlo o historicky vůbec nejžádanější Mortal Kombat, u nějž, tady v případě toliko PS3 edice, strávili hráči již 3.6 milionu hodin - v online půtkách. V tomhle kontextu pak asi nikterak nepřekvapí, že duchovní otec série, Ed Boon, potvrdil, že už se pilně pracuje na dalším dílu. Ovšem na bližší detaily si budeme muset ještě chvíli počkat.

V souvislosti se značkou Mortal Kombat ještě tolik, že se poprvé objevila na herním trhu v roce 1992, a že zvoleným vizuálním stylem (digitalizované postavy bojovníků) a brutalitou způsobila menší poprask. Ale také zvýšený zájem herní veřejnosti, který byl využit pro zfilmování dvou snímků. Ani jeden se sice nijak zvlášť nepovedl, nicméně ten první byl alespoň komerčně úspěšný a znamenal odrazový můstek pro dnes nechvalně proslulého režiséra Paula W.S. Andersona (Resident Evil, Alien vs Predator).

Musím při téhle příležitosti zmínit i TV seriál Mortal Kombat: Conquest z konce devadesátých let minulého století, který se nejenom mě docela zamlouval. Bohužel zůstalo jenom u jedné jediné řady, na jejímž konci došlo v posledním dílu k nevídaně rychlé anihilaci všech kladných hrdinů, vč. půvabné Kristianny Loken, již můžete znát např. z třetího dílu Terminátora!  

skoleni

Zdroj: EDGE Online

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).