Hlavní navigace

UFC Undisputed 2010

16. 2. 2010

Sdílet

V boji za nejlepší next-genovou mlátičku se autoři série UFC snaží vylepšit to, co se v předchozím ročníku nevydařilo a dosadit nový díl na trůn.

UFC Undisputed 2009 bylo v naší redakci jednu dobu nejhranější hrou, jelikož se jí podařilo vytlačit Super Mario Stickers z prvního místa. Zejména díky možnosti rozbít tomu druhému hubu ve velkém stylu bez toho, aniž bychom nesli nějaké trvalejší následky. Když nás „závisláky“ však kolega přesvědčil, abychom se zaměřili na důležité body herního enginu a ocenili také trochu technickou a grafickou součást hry, byli jsme ohromeni sofistikovaným bojovým systémem a snad nejlepším herním konceptem v té době na trhu. V této době se vývojáři z Yuke’s Osaka snaží vyladit všechny problémy a předložit na trh krále bitek.

UFC Undisputed 2010

Na prezentaci UFC ’10 se objevili známí zápasníci velterové váhy, Mike Swick a Paulo Thiago. Zatímco hra nevypadala nikterak rozdílně od předchozích ročníků, některé věci prostě bily do očí. Například tvůrci prvně představený fotorealistický systém transformování tváří bojovníků, což je v sérii dost převratnou novinkou. Je zjevné, že na tuto novinku jsou vývojáři nejpyšnější, ale ještě představili překopání režimu chycení protivníka, kde už nebudeme zběsile mačkat tlačítka, avšak reagovat na dané držení. Kamera se bude postupně přibližovat, podle toho, jak je protivník daleko od odtržení se.

UFC Undisputed 2010

Nejen tvůrci, ale i samotní bojovníci jsou nadšeni z nového konceptu. Dana White, prezident UFC, prohlásil: „Bojování v UFC ’10 je daleko realističtější a propracovanější než minulý ročník. Nikdo z nás už na ’09 nesáhne, a pokud jsme jej považovali za výborný, tento díl bude perfektní.“

Samozřejmě, UFC není jedinou sérií, která tento rok vydává nové pokračování série. Konkurenti z EA se chystají vydat vlastní hru MMA, a tvůrci to komentují takto: „EA Sports měli šanci účastnit se vývoje, ale nakonec nám řekli, že to vlastně sport není a že by nikdo do hry nešli. Nakonec jsme se uchytili u THQ a věříme, že to má svoje důvody. Jsou ze hry nadšení, říkají vše narovinu a věci by nemohly být lepší. EA Sports jen potřebují mít něco takového taky.“

UFC Undisputed 2010

Sice jsme dosud ochutnali jen kousíček toho, co přijde s novým ročníkem, ale všechno to dohromady vypadá, že půjde o zatraceně dobrou mlátičku. S novým systémem boje a grafikou na fotorealistické výši se určitě hře bude dařit lépe. To všechno se dozvíme 25. května tohoto roku, kdy titul vyjde na platformy PS3, Xbox 360 a PSP. Určitě je na co se těšit.

skoleni

 

Via: GamePro

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).