Hlavní navigace

Tvůrce The Sims opouští EA

10. 4. 2009

Sdílet

Velký šok přišel ve vyjádření slavného herního designéra Willa Wrighta - tvůrce The Sims a Spore. Opouští totiž Electronic Arts a zakládá novou firmu.

V Electronic Arts, druhém největším herním molochu na světě, se od nynějška musejí obejít bez své největší vývojářské hvězdy - Willa Wrighta. Toho Willa Wrighta, který pro firmu připravil neskutečný zlatý důl jménem The Sims a který naposledy vytvořil rozporuplně přijatý simulátor evoluce Spore.

Will Wright se totiž Electronic Arts rozhodl opustit. To nicméně neznamená, že mezí nim a firmou nadále nebudou panovat dobré vztahy a spolupráce, naopak - v plánu je kooperace na budoucích projektech.

Will Wright oznámil, že se chce věnovat svému firemnímu projektu Stupid Fun Club, který představil už v roce 2001. Nejedná se přitom o herní vývojářské studio v běžném slova smyslu.

Mnohem spíše jde o jakýsi "think tank", ve kterém budou vznikat nejrůznější zábavní koncepty a značky, které pak mohou být použity také, ale nejenom, ve hrách. Zdá se tedy, že Will Wright povýšil na zábavního guru a chce se nadále věnovat i televizi nebo internetu.

Electronic Arts k celé věci oznámilo tolik, že má ve Stupid Fun Club určitý podíl a že si zajistilo práva na přepracování všech myšlenek, které tu vzniknou, do formy videohry. Wright ale samozřejmě odchází z čela jedné divize EA - Maxisu. Tam ho nahradí jeho dlouholetá pravá ruka Lucy Bradshaw. 

Je evidentní, že si slavný designér a vizionář přál větší volnost, než kterou mu struktury molochu EA mohly dopřát. Tady se totiž stále více musel zaobírat papírováním namísto toho, aby se mohl věnovat vymýšlení skvělých her.

A to ho bavilo vždycky nejvíce. Je otázkou, s čím do budoucna přijde. Zatím nebylo nic ohlášeno. Jedno je ale jisté: bude to velké a bude to zajímavé.

MIF22

Zdroj: Gamestar.de

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).