Hlavní navigace

Trojice stylových sluchátek Skullcandy

1. 9. 2007

Sdílet

Výrobce MP3 přehrávačů, sluchátek, ale i batohů Skullcandy se profiluje jako výrobce pro mladé, neboť veškeré je...


Výrobce MP3 přehrávačů, sluchátek, ale i batohů Skullcandy se profiluje jako výrobce pro mladé, neboť veškeré jeho produkty jsou v nápadném street designu a jejich cílem je jednoznačně strhnout pozornost okolí na svého majitele. Ocení je především skejťáci a snowboarďáci, kteří se profilují extravagantním oblečením a vyžadují i stejně laděnou elektroniku. Skullcandy vyrábí většinu produktů s přihlédnutím k tomu, že je budou jejich uživatelé používat především venku, či dokonce při sportovní aktivitě. Většina produktů je proto navržena tak, aby přinejmenším zčásti clonila okolní hluk. Prvním testovaným modelem byly drobné pecky Skullcandy Smokin Buds, druhým Skullcandy Lowrider a třetím Skullcandy Terje Nine.

Skullcandy Smokin Buds

Drobné pecky se speciální gumovou násadou, která brání vniknutí okolního hluku do uší, se prodávají v různých barevných provedeních. Od růžových pro holky přes neutrálně bílé až po elegantně černo-šedé. Do uší se strkají dobře, ale nesednou do každého ucha. Hodně záleží na velikosti gumových násad, k dispozici jsou tři velikosti, a pokud nezvolíte dobře, budou sluchátka vypadávat nebo naopak trochu nepříjemně tlačit. Zvukově patří k lepšímu průměru, jejich sound stojí především na basech, protože se vzhledem k cílové věkové skupině nepočítá, že by na nich někdo poslouchal jazz nebo klasický rock. Smokin Buds jsou ideální pro rap, hiphop a podobné žánry, ve kterých nejsou kvalitní výšky tolik potřeba, ale naopak je nutné zdůraznit basy. Při přímém srovnání s o pět stovek dražšími Sennheisery CX300 ztrácejí v oblasti zvuku poměrně hodně, ale pět set korun je v kategorii pecek dost. Podobně drahé Kossy Spark Plug jsou na tom také lépe, i když jejich zvuk je oproti Sennheiseru plošší a bez korektně odehraných výšek.

Skullcandy Lowrider

Svítivě červená sluchátka v kombinaci se zářivou bílou jsou bezesporu stylovou záležitostí, která nenechá chladným žádného vyznavače „cool“ elektroniky. Lowrider se navíc dají pěkně složit, aby padla do každé větší kapsy či batohu a nepřišla při tom k úhoně. Na hlavě sedí celkem dobře, avšak malé mušle obtažené koženkou nejsou zrovna pohodlné. Jestli chcete být opravdu styloví, měli byste si vzít ještě čepici, na kterou padnou sluchátka paradoxně lépe.
Při poslechu nejnovějšího alba The White Stripes se projevily hlavní slabiny tohoto modelu v reprodukci. Zvuk je jakoby zastřený, chybí mu výšky a jasnost, nicméně hiphop zní v jejich podání více než důstojně. Lowrider jsou zkrátka designovou záležitostí, od které nemůžete čekat kvalitní reprodukci jako od sluchátek slavných výrobců, kteří zase ale nenabízejí takhle výstřední modely. Pokud jste nenáročný posluchač toužící hlavně po extravagantním produktu, Lowrider z vás ve městě určitě učiní objekt zájmu.

Skullcandy Terje Nine

Rozměrná sluchátka se 40mm ozvučnicemi a velkým hlavovým mostem budí dojem velkoleposti. V názvu se pyšní jménem jednoho z nejslavnějších snowboardistů na světě, Terje Hakonsena. Ostatně navržena jsou primárně právě na jízdu na snowboardu, protože se jejich náušníky dají odejmout a odkryté mušle lze připnout na speciální čepici. Posluchač tak může brázdit svahy i skákat na rampě, aniž by mu mohla sluchátka spadnout. Čepici ovšem ocení mnozí i v zimě ve městě a dobrou zprávou je, že spojení sluchátek s čepicí není prakticky viditelné, takže vše působí přirozeně – jakoby měl posluchač sluchátka natažená na obyčejné pokrývce hlavy. V oblasti reprodukce by měli ve Skullcandy ovšem trochu přidat, protože ani tato sluchátka nepatří k absolutní špičce. Ve srovnání s ještě o pět stovek levnějšími Sennheisery HD497, které používáme při testování MP3 přehrávačů, jsou minimálně o úroveň níže. Výšky jsou stejně jako u modelu Lowrider naprosto ignorovány a jednotlivé nástroje splývají. Jenže co naplat, sluchátka přímo vytvořená pro jízdu na prkně Sennheiser nedělá. A během ostrých
manévrů na sjezdovce či skateboardu vám bude průměrnější kvalita zvuku úplně jedno. Skullcandy Nine jsou stejně jako Lowrider a další produkty tohoto výrobce prostě „stylovka“, a za to se musí někde zaplatit.

Skullcandy Smokin Buds

Reproduktory: 9 mm Rozsah: 20–20 000 Hz
Impedance: 16 Ohm
Max. výkon: 10 mW
Kabel: OFC 1,2 m, pozlacený 3,5mm jack
Klady: filtrace okolního hluku
Zápory: plošší zvuk
Cena vč. DPH: 780 Kč
www.topcd.cz
Hodnocení: 3

Skullcandy Lowrider

Reproduktory: 40mm
Rozsah: 100–18 000 Hz
Impedance: 32 Ohm
Max. výkon: 400 mW
Kabel: OFC 1,2 m, pozlacený 3,5mm jack
Redukce: 6,3 mm / 3,5 mm
Klady: design, lze je složit
Zápory: plošší zvuk
Cena vč. DPH: 1 290 Kč
www.topcd.cz
Hodnocení: 3

Skullcandy Terje Nine

Reproduktory: 40 mm Rozsah: 100–18 000 Hz
Impedance: 50 Ohm
Max. výkon: 400 mW
Kabel: OFC 3 m, pozlacený 3,5mm jack
Redukce: 6,3 mm / 3,5 mm
Klady: lze připnout ke
speciální čepici, snadná výměna náušníků
Zápory: plošší zvuk
Cena vč. DPH: 2 490 Kč
www.topcd.cz
Hodnocení: 4