Hlavní navigace

Tři krátké tipy pro Windows 7

7. 10. 2009

Sdílet

Pokud srovnáme grafické prostředí pro práci a pro zábavu ve Windows Vista a Windows 7, pak jednoznačně vyhrávají Windows 7. Ovšem nic na světě není dokonalé.

Tři krátké užitečné tipy pro Windows 7


Vzhledem k tomu, že nic na světě není dokonalé, i v nejnovějším operačním systému od Microsoftu určitě budete postrádat některé funkce, na něž jste si zvykli a jež najednou v nové verzi operačního systému chybí. Na níže uvedených řádcích vám poradíme, jak je opět dostat zpět.

1. Instalace odstraněných programů: Ve Windows 7 již nenajdete pro Vistu typické aplikace, jako je Windows Mail, Movie Maker a Windows Fotogalerie. Microsoft však nabízí zdarma ke stažení novější verze těchto programů, u nichž se snad dá i předpokládat, že budou i lepší. Stáhnout si je můžete na internetových stránkách Windows Live Essentials na internetové adrese http://download.live.com/?mkt=cs.

2. Oblíbené programy zpět do nabídky Start: Nabídka Start ve Windows Vista obsahovala ve svém levém panelu  nahoře seznam oblíbených programů a poté seznam naposledy používaných programů. Ve Windows 7 však najdete pouze naposledy použité programy. Chcete-li tedy ve Windows 7 obnovit seznam oblíbených programů, pak klepněte na položky All Programs a poté svůj oblíbený program přetáhněte na odkaz Back ve spodní části panelu a zde je držte tak dlouho, dokud se neobjeví seznam naposledy spuštěných programů a zde jej umístěte do seznamu úplně nahoru. (Tímto způsobem můžete rovněž umístit program i do Hlavního panelu).

3. Ukládání svých oblíbených složek (a odstraňování složek vložených Microsoftem): Prohlížíte-li obsah složky, kterou často navštěvujete, pak klepněte v levém panelu pravým tlačítkem na položku Favorites a z kontextového menu, které se objeví, pak vyberte položku Add current location to Favorites. Pokud se vám zdá obsah oblíbených složek (Favorites) příliš dlouhý, pak klepněte pravým tlačítkem na položku, kterou až tak často nenavštěvujete, a z kontextového menu, které se objeví, vyberte položku Remove. Ale nebojte se – touto operací se složka nesmaže, ale pouze se z tohoto seznamu odstraní odkaz na ni.

skoleni

Windows 7 Confirm Folder Replace


Na závěr připomeneme jednu věc, kterou ve Windows 7 již naštěstí nemusíte dělat, a sice vypínat zobrazování nepříliš povedeného postranního panelu, což je jedna z věcí, kterou uživatelé Windows Vista prováděli docela často. Microsoft totiž moudře rozhodl, že tento bezvýznamný „žrout“paměti nemá v novém operačním systému co dělat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).