Hlavní navigace

Tři skvělé aplikace pro ukládání obsahu pro pozdější čtení -2.díl

7. 4. 2017

Sdílet

 Autor: © Paolese - Fotolia.com
Získejte a spravujte pomocí následujících nástrojů články, videa a další obsah pro pozdější prohlížení.

Předcházející díl

 

Jak často se vám stalo, že vás zaujal nějaký článek či video, jenže jste prostě neměli čas, abyste si jej mohli přečíst? V takových případech máte možnost buď přerušit práci a článek si přečíst – tím však do značné míry utrpí vaše produktivita práce –nebo článek jednoduše ignorovat a pokračovat v práci. Jenže pak zase můžete mít problém článek později najít nebo si na něj vůbec vzpomenout.  

Instapaper 

Podobně jako Pocket umožňuje vám ukládání obsahu přes bookmarklety a odstranění rušivých prvků i nástroj Instapaper. Oproti nástroji Pocket se však liší v důrazu, jaký klade na příjemné čtení a vyhledávání obsahu.  

 

Nástroj Instapaper podporuje zvýrazňování textu a přidávání poznámek ke článkům

Instapaper zobrazuje články v čistém formátu podobnému novinovým článkům. Na výběr máte čtyři snadno čitelné fonty (dva fonty jsou patkové a dva fonty jsou bezpatkové), navíc si můžete měnit velikost písma. Během čtení si můžete zvýrazňovat text a přidávat poznámky, které se následně ukládají do samostatné složky, k níž se dá přistupovat z domovské stránky. Nedávno Instapaper rovněž přidal funkci rychlého čtení, která zobrazuje text článku po slovech rychostí, která je odhadnuta z rychlosti zobrazování.  

Nástroj Instapaper vám dále umožní přidávání vašich vlastních článků, dále můžete procházet články vybírané editory Instapaperu a články sdílené vašimi přáteli.  

Nástroj Instapaper můžete používat v internetovém prohlížeči, dále má samostatné aplikace pro Android, iOS a Kindle. Nedávno byly všem uživatelům zdarma zpřístupněny dodatečné funkce, které byly k dispozici ve verzi Instapaper Premium.

Facebook Save 

Řada uživatelů stále více získává obsah alespoň částečně prostřednictvím vláken Facebooku. Možná si to ani neuvědomujete, ale i web této sociální sítě disponuje vlastním řešením pro ukládání článků a videí.  

Článek, video i další obsah si můžete pro pozdější přečtení či prohlédnutí uložit i do vlákna Facebooku

Když uvidíte na Facebooku obsah, který si budete chtít uložit pro pozdější prohlédnutí, klepněte na obrázek šipky dolů, která se nachází u příspěvku vpravo nahoře a zde vyberte možnost pro jeho uložení – k dispozici jsou možnosti pro uložení odkazu, videa  nebo události v závislosti na typu obsahu. Požadovaný obsah si pro pozdější prohlížení uložíte  pomocí volby pro uložení, která se na vaší domovské stránce nachází v levém postranním panelu. Další možnost archivace požadované položky spočívá v tom, že položku najedete ukazatelem myši a klepnete na značku "X".