Hlavní navigace

Tři nástroje pro řešení nejhorších problémů s WiFi - 3.díl

8. 5. 2014

Sdílet

 Autor: © valdis torms - Fotolia.com
Používání bezdrátového připojení k internetu se pomalu ale jistě stává samozřejmostí. Je to tak samozřejmé, že pokud se nám připojení k bezdrátové síti nezdaří, považujeme to za velký problém. Ještě štěstí, že existují nástroje, které nám dokážou pomoci!

Díky všemožným vylepšením integrovaným ve směrovačích a v aplikacích pro správu sítě je připojení k bezdrátové síti WiFi daleko jednodušší než kdy dříve. To ale na druhou stranu neznamená, že zkušenosti a dojmy z používání bezdrátových sítí by byly pouze kladné. I v současnosti se můžete velmi snadno dostat do potíží s bezdrátovým připojením k síti třeba kvůli slabému signálu, ztrátou připojení, nedostatkem veřejných přístupových bodů a pomalým přenosovým rychlostem. Také jste se s těmito nepříjemnostmi setkali? Seznamte se se třemi aplikacemi, které vám s problémy okolo WiFi pomohou.

 

Předchozí díl

Notebook jako bezdrátový přístupový bod (hotspot)

Pomocí aplikací, jako je kupříkladu MyPublicWiFi můžete ze svého notebooku udělat bezdrátový přístupový bod.

Někdy se můžete dostat do situace, kdy sice chcete k internetu připojit vícero zařízení, ale z nejrůznějších důvodů můžete připojit pouze jedno. Ať je to kvůli omezení nastavenému na bezdrátové síti WiFi hotelu, kde jste ubytováni, nebo jen tím, že se právě nacházíte v oblasti, kde není žádná bezdrátová síť a vy máte k dispozici pouze jeden notebook se širokopásmovým připojením a iPadem, který má pouze WiFi.

Ať je to, jak chce, v každém případě je velmi pozitivní, že existuje spousta aplikací, které dokáží přeměnit váš notebooku na bezdrátový přístupový bod (hotspot),takže budete moci sdílet svoje připojení k internetu s větším počtem zařízení. Jednou z vysoce doporučovaných aplikací je program Connectify. Zdarma dostupná verze této aplikace bohužel má omezení a nám se naneštěstí ji vůbec nepodařilo rozchodit na počítači s Windows 8.1.

Radsomware

Proto namísto toho doporučujeme spíše program MyPublicWiFi, což je zdarma dostupný a na používání velmi jednoduchý program. Tento program však jednu nevýhodu. Musíte jej totiž spouštět v režimu správce, a to tak, že klepnete na zástupce programu pravým tlačítkem myši a z místní nabídky vyberete příkaz Spustit jako správce. TO je operace, s níž se zřejmě všichni uživatelé operačního systému Windows nesmíří. Program MyPublicWiFi navíc má velmi slabé výchozí heslo, takže pokud chcete sdílet počítač s neznámými uživateli, pak jej rozhodně změňte na nějaké silnější.

Tak tady je máte – tři naprosto nezbytné nástroje, které by měl mít ve své výbavě každý, kdo pracuje s počítačem.