Hlavní navigace

Třetí ročník FotoAkademie byl zahájen

4. 11. 2007

Sdílet

V pracovně Albrechta z Valdštejna Senátu PČR byl 31. října 2007 zahájen 3. ročník projektu Lumix FotoAkademie, největší vzdělávací akce v oblasti fotografie pro střední a základní školy České republiky.

Projekt představili jeho zakladatelé, RNDr. Jana Hrkalová, ředitelka Gymnázia Oty Pavla a RNDr. Helena Macenauerová, ředitelka internetového časopisu FotoAparát.cz.

Výstavu vítězných studentských fotografií loňského ročníku uvedl předseda Senátu PČR Přemysl Sobotka, který zavzpomínal na doby před nástupem digitální fotografie, kdy pořídit si snímek byla hotová alchymie.

Vedle zástupců škol a studentů se zúčastnili 1. náměstkyně ministryně školství Ing. Eva Bartoňová, náměstkyně primátora hl. města Prahy Ing. Marie Kousalíková, zástupci partnerů a hosté. Celou akci sledoval známý horolezec a fotograf Radek Jaroš a Hugo Pavel, bratr spisovatele Oty Pavla. Téma pro 3. ročník je Fotograf a horolezec Vilém Heckel a od dnešního dne mohou všichni studenti základních i středních škol začít vkládat své nejlepší fotografie do soutěže na serveru www.fotoakademie.cz celkem v pěti kategoriích: Přátelé, Kouzlo hor, Zvířata z očí do očí, Kontrasty a Okna, okénka.

Kromě soutěže proběhne ve všech krajích 30 fotografických seminářů s praktickou výukou fotografování, úprav a tisku fotografií. Zájem škol, studentů a žáků o fotografické workshopy kvapem roste, a tak mají pořadatelé plno práce s jejich výběrem. Tečkou za každoroční akcí je letní škola fotografie – fotografování studentů v horském prostředí spolu s profesionály a kvalitní fotografickou technikou.

Více informací najdete na stránkách http://www.fotoakademie.cz.

Foto: www.fotokron.com

- - Václav Maletínský

MIF21