Hlavní navigace

Toshiba TDP-EX20

1. 9. 2008

Sdílet

Značka Toshiba je v tomto testu zastoupena modelem, který patří k novinkám označovaným výrobcem jako ESP, což je ...


Značka Toshiba je v tomto testu zastoupena modelem, který patří k novinkám označovaným výrobcem jako ESP, což je zkratka pro technologii Extreme Short throw Projector, jež byla vyvinuta specificky pro projekci na krátké vzdálenosti.
Konkrétně model TDP-EX20 je díky svému širokoúhlému objektivu schopen na pouhého půl metru poskytnout obraz o úhlopříčce 89?cm (ve formátu 4 : 3 a s rozlišením XGA). Maximální výrobcem doporučovaná projekční vzdálenost je pak 1,5?m, kdy projektor s jasem 2 300 lm vytvoří na zdi obrazovou plochu o úhlopříčce 2,54?m. S ohledem na předpokládanou manipulační vzdálenost v rozmezí 1–1,5 metru od plátna by neměl vadit ani fakt, že není k dispozici optický zoom, a velikost obrazu tak ovlivňujete opět jen změnou polohy projektoru. Lampa o příkonu 275 W generuje světelný tok s jasem 2 300 lm a na předpokládané krátké vzdálenosti zařízení produkuje velmi jasný a ostrý obraz s dobrými, i když tu a tam trochu tmavšími barvami a plynulými barevnými přechody. Udávaný maximální kontrast je až 2 000 : 1, čemuž lze věřit.
Vzhledem k těmto vlastnostem lze projektor použít i jako velkou počítačovou obrazovku, i když s omezeným rozlišením 1 024 × 768. V široké škále připojení chybí DVI, což je rozhodně škoda. Hmostnost 4,2?kg není přímo to, co by vybízelo k přenášení projektoru, to je ovšem vzhledem k jeho schopnosti zobrazování na krátké vzdálenosti škoda. Podporována je také funkce Network Projector ve Windows Vista, která dovoluje snadné nalezení projekčního zařízení v síti. Spolu s produktem je dodávána také utilita pro provoz v síti, jež dovoluje zobrazení obrazovky PC, JPEG obrázků či MPEG videa uloženého v počítači. Kromě toho můžete prezentovat data přímo z USB – podporovány jsou formáty JPEG s možností zobrazení ve formě slide show nebo MPEG. K dispozici je i nástroj pro konverzi jiných obrazových formátů a prezentací PowerPoint do potřebné podoby. Dálkové ovládání lze použít také jako myš pro přenosný počítač – za tímto účelem je dodáván speciální infračervený přijímač, který se k PC připojuje přes USB. Pro prezentace na cestách jde o praktickou pomůcku. Na to, že se jedná o jeden z nejlevnějších produktů ve své třídě, poskytuje Toshiba TDP-EX20 velmi dobré možnosti a funkce, stejně jako ve své třídě nadprůměrnou kvalitu obrazu. 8 0497/TJi o

Projektor Toshiba TDP-EX20 je inovativní model určený k zobrazování na krátké vzdálenosti, což je vhodné zejména v malých místnostech a při potřebě šetřit místo. Světelný výkon patří k průměrným, naopak kontrast je vynikající.

Toshiba TDP-EX20

Zobrazovací systém: 0,55“ DMD, Základní rozlišení: 1 024 × 768 (XGA), Maximální světelný výkon: 2 300 ANSI lm, Maximální kontrast: 2 000 : 1, Optický zoom: ne, Zobrazovací vzdálenost: 0,5–1,5?m, Výkon lampy: 275 W, Životnost lampy: 2 000 h / 3 000 h (režim eco), Hlasitost ventilátoru: 29 dB (režim eco), Vstupy: 2 × D-Sub, kompozitní, S-Video, 3,5?mm audio, audio L/R, LAN, sériový a USB port, Výstupy: D-Sub, 3,5?mm audio, Hmotnost: 4,2?kg
Rozměry: 337 ×118 ×265?mm
? zobrazení na velmi krátkou vzdálenost
? absence DVI vstupu
Cena vč. DPH: 37 500?Kč
Poskytl: Fast ČR,
www.fastcr.cz

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).