Hlavní navigace

Toshiba TDP-EX20

1. 9. 2008

Sdílet

Značka Toshiba je v tomto testu zastoupena modelem, který patří k novinkám označovaným výrobcem jako ESP, což je ...


Značka Toshiba je v tomto testu zastoupena modelem, který patří k novinkám označovaným výrobcem jako ESP, což je zkratka pro technologii Extreme Short throw Projector, jež byla vyvinuta specificky pro projekci na krátké vzdálenosti.
Konkrétně model TDP-EX20 je díky svému širokoúhlému objektivu schopen na pouhého půl metru poskytnout obraz o úhlopříčce 89?cm (ve formátu 4 : 3 a s rozlišením XGA). Maximální výrobcem doporučovaná projekční vzdálenost je pak 1,5?m, kdy projektor s jasem 2 300 lm vytvoří na zdi obrazovou plochu o úhlopříčce 2,54?m. S ohledem na předpokládanou manipulační vzdálenost v rozmezí 1–1,5 metru od plátna by neměl vadit ani fakt, že není k dispozici optický zoom, a velikost obrazu tak ovlivňujete opět jen změnou polohy projektoru. Lampa o příkonu 275 W generuje světelný tok s jasem 2 300 lm a na předpokládané krátké vzdálenosti zařízení produkuje velmi jasný a ostrý obraz s dobrými, i když tu a tam trochu tmavšími barvami a plynulými barevnými přechody. Udávaný maximální kontrast je až 2 000 : 1, čemuž lze věřit.
Vzhledem k těmto vlastnostem lze projektor použít i jako velkou počítačovou obrazovku, i když s omezeným rozlišením 1 024 × 768. V široké škále připojení chybí DVI, což je rozhodně škoda. Hmostnost 4,2?kg není přímo to, co by vybízelo k přenášení projektoru, to je ovšem vzhledem k jeho schopnosti zobrazování na krátké vzdálenosti škoda. Podporována je také funkce Network Projector ve Windows Vista, která dovoluje snadné nalezení projekčního zařízení v síti. Spolu s produktem je dodávána také utilita pro provoz v síti, jež dovoluje zobrazení obrazovky PC, JPEG obrázků či MPEG videa uloženého v počítači. Kromě toho můžete prezentovat data přímo z USB – podporovány jsou formáty JPEG s možností zobrazení ve formě slide show nebo MPEG. K dispozici je i nástroj pro konverzi jiných obrazových formátů a prezentací PowerPoint do potřebné podoby. Dálkové ovládání lze použít také jako myš pro přenosný počítač – za tímto účelem je dodáván speciální infračervený přijímač, který se k PC připojuje přes USB. Pro prezentace na cestách jde o praktickou pomůcku. Na to, že se jedná o jeden z nejlevnějších produktů ve své třídě, poskytuje Toshiba TDP-EX20 velmi dobré možnosti a funkce, stejně jako ve své třídě nadprůměrnou kvalitu obrazu. 8 0497/TJi o

Projektor Toshiba TDP-EX20 je inovativní model určený k zobrazování na krátké vzdálenosti, což je vhodné zejména v malých místnostech a při potřebě šetřit místo. Světelný výkon patří k průměrným, naopak kontrast je vynikající.

Toshiba TDP-EX20

Zobrazovací systém: 0,55“ DMD, Základní rozlišení: 1 024 × 768 (XGA), Maximální světelný výkon: 2 300 ANSI lm, Maximální kontrast: 2 000 : 1, Optický zoom: ne, Zobrazovací vzdálenost: 0,5–1,5?m, Výkon lampy: 275 W, Životnost lampy: 2 000 h / 3 000 h (režim eco), Hlasitost ventilátoru: 29 dB (režim eco), Vstupy: 2 × D-Sub, kompozitní, S-Video, 3,5?mm audio, audio L/R, LAN, sériový a USB port, Výstupy: D-Sub, 3,5?mm audio, Hmotnost: 4,2?kg
Rozměry: 337 ×118 ×265?mm
? zobrazení na velmi krátkou vzdálenost
? absence DVI vstupu
Cena vč. DPH: 37 500?Kč
Poskytl: Fast ČR,
www.fastcr.cz

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).