Hlavní navigace

Toshiba představuje nový 13“ notebook řady Portégé

16. 9. 2008

Sdílet

Společnost Toshiba uvádí na náš trh zcela novou modelovou řadu notebooků. Jedná se o malý multimediální přenosný počítač Portégé M800 s displejem o úhlopříčce 13“, bohatou výbavou a výjimečným designem.

Představený notebook Toshiba Portégé M800 má jen o něco málo větší rozměry než formát papíru A4 – přesné rozměry jsou 314 x 229 x 27-35 mm a jeho hmotnosti je necelé 2 kg. Notebook je postaven na technologii Intel Centrino Duo a jako základ využívá procesor Intel Core 2 Duo P8400 s pracovní frekvencí 2 260 MHz a vyrovnávací pamětí L2 case o velikosti 3 MB. V základu je přenosný počítač vybaven operační pamětí 3 GB RAM 800 MHz DDR2. O grafický výstup se stará integrovaný grafický čip Intel GMA 4500MHD a o zobrazení se širokoúhlý 13“ LCD displej s rozlišením 1 280 x 800 obrazových bodů, vysokým jasem 200cd/m2 a technologií Toshiba TruBrite. Data lze uložit na pevný disk o kapacitě 320 GB (5 400 ot/min, 8 MB vyrovnávací paměti), popřípadě vypálit na integrované DVD vypalovací mechanice na jedno nebo dvouvrstvé DVD.


Zajímavostí tohoto modelu je zvýšená funkce bezpečnosti dat, o kterou se stará integrovaná biometrická čtečka otisků prstů. Spolu s příslušným software slouží k ověření totožnosti uživatele, stejně tak lze pomocí této čtečky zadávat uložená hesla do (nejen) internetových aplikací.Multimediální výbava je zastoupena integrovanou webovou webkamerou s rozlišením 1,3 MPix a mikrofonem, dvojicí reproduktorů Toshiba Bass Enhanced Sound s technologií Dolby Sound Room a například integrovaným HDMI konektorem, díky kterému lze připojit externí LCD displej s rozlišením až 1 900 x 1 200 obrazových bodů.

Doporučená koncová cena tohoto notebooku se bude pohybovat od 26 168 Kč vč. DPH, záruční doba je tři roky a termín prvních dodávek do ČR by měly být koncem tohoto měsíce.

Poznámka redakce:

Neobvyklou funkcí celé této řady notebooků je, že umožňují dobíjet přes USB porty různá zařízení, jako jsou například PDA, mobilní telefony, i v režimu spánku bez nutnosti nechat notebook zapnutý.

- - Lukáš Jonák

skoleni